Wiadomości

  • 12 lipca 2021
  • 26 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 8817

[WIDEO] Interaktywny park pojawił się tego lata w Parku Górniczym

Jest nowa atrakcja w Parku Górniczym. mBank Polska ufundował niedawno Interaktywny Park dla mieszkańców naszego miasta. Z inwestycji skorzystają zwłaszcza mieszkańcy osiedla A i Starych Tychów.Również mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego, Leszna, Gorzowa Wielkopolskiego, Stargardu, Elbląga, Inowrocławia, Olsztyna, Tarnowskich Gór i Wrześni już korzystają lub wkrótce będą mogli korzystać z wysp mBanku, które zostaną zainstalowane na terenie miejskich parków.

To wykonane z ekologicznych materiałów laboratoria pod gołym niebem. Na wyspach mBanku będzie można wsłuchać się w niezwykłą muzykę kwiatów, zbadać obieg wody w przyrodzie, czy wytworzyć własny prąd. Wyspy mają przyciągnąć także dorosłych, mogą stać się obowiązkowym elementem rodzinnych spacerów i miejscem spotkań z przyjaciółmi - czytamy w opisie projektu mBanku.

W ośmiu miastach w Polsce powstały interaktywne parki mBanku - miejsca, gdzie z bliska można przyjrzeć się fascynującym prawom przyrody: usłyszeć wiosnę zimą czy siłą własnych mięśni wytworzyć prąd. Wszystkie urządzenia w parku wyprodukowane zostały z ekologicznych materiałów i będą służyć mieszkańcom przez najbliższych kilka lat.

W Parku Górniczym pojawił się plac zabaw od mBanku · fot. Rada Osiedla Anna


Interaktywne parki powstały, by wzbogacić miasta o miejsca, gdzie można przyjemnie i pożytecznie spędzić czas z najbliższymi. Wszystkie materiały, z których zostały zbudowane są ekologiczne.

Na wyspach mBank rozstawił wielkie hamaki i huśtawki oraz otworzył mini laboratorium, w którym mieszkańcy będą mogli m.in. zbadać obieg wody w przyrodzie, wytworzyć własny prąd czy wsłuchać się w niezwykłą muzykę kwiatów, a także obejrzeć fragmenty naszego otoczenia z bardzo bliska, bo pod precyzyjną lupą.

Parki zostaną w miastach na dłużej - w zależności od lokalizacji okres ten to trzy do pięciu lat.

Pełna lista lokalizacji wszystkich parków w Polsce:
Tychy - park Górniczy, ul. Andersa 5
Elbląg - Skwer, ul. Mączna
Olsztyn - ul. Żołnierska/Dworcowa
Stargard Szczeciński - plac 3 Maja, ul. Księcia Barnima 1
Gorzów Wielkopolski - park Górczyński
Września - przy PZU, ul. Miłosławska
Leszno - park, ul. Karasia, ul. Berwińskich
Tarnowskie Góry - amfiteatr, ul. Morcinka

Loading...

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.