tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 12 lipca 2021

Stadion Zimowy nie jest w pełni wykorzystywany

Stadion Zimowy w Tychach przez kilka miesięcy w roku stoi pusty. A w tym czasie mógłby służyć m.in. rodzinom. Do tego jednak potrzebna jest warta kilkaset tysięcy złotych inwestycja. W tej sprawie napisano petycję.

Stadion Zimowy w Tychach co rok staje się obiektem bezużytecznym w okresie kwiecień-lipiec - napisał w swej petycji jej autor, pan Andrzej, który reprezentuje rodziców dzieci i młodzieży.

A dokładnie to w kwietniu są wyłączane agregaty chłodzące - zaraz po ostatnim meczu pierwszego zespołu GKS Tychy. Ponowne włączenie agregatów i mrożenie lodu odbywa się w okolicach końca lipca, kiedy zespół GKS Tychy rozpoczyna treningi.

- I tak oto niemal 4 miesiące obiekt stoi bezużytecznie, nikt nie może wejść na płytę betonową bo się uszkodzi, gdzie pracownicy na etatach są opłacani, szatnie stoją puste, trenerzy nie mają możliwości trenowania z dziećmi, generalnie obiekt nie spełnia żadnej funkcji - twierdzi autor petycji na petyscjeonline.com

Jak dodaje, rozwiązaniem dla obecnej sytuacji jest zakup multisportowej modularnej nawierzchni polipropylenowej (tzw. mata inline) dla obiektu Stadion Zimowy.

- Koszt takiej maty dla obiektu Stadion Zimowy wg. wyceny którą uzyskałem rok temu to 260 000 zł. Matę można rozłożyć na płycie lodowiska w jeden dzień po rozmrożeniu tafli. Tyle samo zajmuje demontaż. Składowanie takiej maty nie zajmuje dużo miejsca i można wygospodarować takowe miejsce na obiekcie lodowiska. Matę mogą rozłożyć zarówno pracownicy jak również grupa rodziców z czym na pewno nie będzie problemów - argumentuje pomysłodawca.

Takie maty posiada już wiele obiektów w Polsce m.in. Cieszyn, Czarny Dunajec, Łódź

Autor petycji podaje wiele korzyści z takiej inwestycji.

- Mata pozwala na uprawienie na niej wszelkich rodzajów sportu jak piłka ręczna, piłka nożna halowa, koszykówka, siatkówka, jest przyjazna dla osób niepełnosprawnych (wszelkie dyscypliny na wózkach inwalidzkich), no i oczywiście hokej na rolkach. Mata umożliwi treningi dzieci grających na co dzień w hokeja, da możliwość bezpiecznej gry na rolkach (nie jak obecnie pod żyrafą na betonie), można organizować coś na wzór ślizgawek tyle że na rolkach. No i oczywiście na macie można organizować różne imprezy ogólnopolskie bo przecież obiekt posiada trybuny na 2500 osób. Obiekt przez 4 miesiące może być w pełni funkcjonalny dla Tyszan i nie tylko! - podkreśla.

Petycję podpisali już niektórzy trenerzy.

Do tematu będziemy wracali.

ar, raz / tychy.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.