Wiadomości

  • 4 lipca 2021
  • wyświetleń: 980

Jak działa Revolut?

Materiał partnera:

Revolut można nazwać rewolucją w bankowości, dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, które mają pomagać użytkownikom lepiej i mądrzej wydawać pieniądze i je oszczędzać. Jako usługa, posiada wszystkie funkcje tradycyjnego banku, którymi można zarządzać z poziomu aplikacji na telefon.

Whitpress


Czym jest Revolut?W aplikacji mobilnej, która podłączona jest do karty Mastercard i Visa, użytkownik może nie tylko trzymać środki w różnych walutach, ale także otworzyć rachunek bankowy, wykonywać przelewy za darmo oraz używać jednej karty, niezależnie w którym kraju się znajduje. Revolut obsługuje płatności kartą oraz wypłaty z bankomatów w ponad stu pięćdziesięciu walutach. Pozwala to na swobodne przewalutowanie pieniędzy, a aplikacja stosuje międzynarodowy kurs walut, który obowiązuje w czasie rzeczywistym. Co ważne, użytkownicy cenią sobie to, że przy nieprzekroczeniu miesięcznie kwoty 20 tysięcy złotych, które chce się przewalutować, aplikacja nie pobiera prowizji przy wymianie w dni powszednie.


Co jeszcze oferuje Revolut?Aplikacja stale się rozwija i zdobywa nowych zwolenników, co pozwala jej oferować coraz to lepsze funkcje. Do najpopularniejszych należą m.in.: zakładanie konta w kilka minut z poziomu aplikacji w telefonie, dostęp do statystyk dotyczących wydawania pieniędzy, ustawianie limitów wydatków, sejfy walut i odkładanie pieniędzy w ponad 30 walutach, przechowywanie kryptowalut oraz ich zakup, powiadomienia o wydatkach, rachunki grupowe, przelewy zagraniczne bez opłat między wybranymi krajami i w Europie, a także konto dla dzieci, inwestowanie w akcje od kwoty 1 USD, ustawianie darowizn i podpinanie karty do elektronicznych portfeli. Większość operacji do wybranych kwot odbywa się na Revolucie bez prowizji, co dodatkowo zachęca użytkowników do korzystania z aplikacji. Ponadto istnieje możliwość dokładnego śledzenia kursów i statystyk. W przypadku zgubienia karty możliwa jest jej blokada, wyłączenie i włączenie funkcjonalności oraz geolokalizacja, która sprawia, że jeśli karta jest w innym miejscu niż właściciel, zostaje automatycznie zablokowana. Więcej o tego typu ciekawostkach przeczytacie na Smartix.