tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 23 marca 2021

Kurtyny paskowe PCV - właściwości i zastosowanie

Materiał partnera:

Kurtyny PCV to znakomite rozwiązanie, który rewelacyjnie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie niezbędne jest posiadanie trwałych i wysoko jakościowych produktów izolujących. Zastanawiasz się, jakie dokładnie właściwości posiadają kurtyny PCV? Chcesz wiedzieć, gdzie je zastosować? Zapraszamy do lektury!

Kurtyny paskowe PCV - właściwości i zastosowanie


Właściwości kurtyn PCVKurtyny PCV zaczynają cieszyć się coraz większą popularnością, co jest głównie zasługą ich wielu właściwości. Do najważniejszych nalezą właściwości akustyczne, dzięki czemu doskonale tłumią hałas i niepowstrzymane masy powietrza. Wysoka przejrzystość i czystość barw to dodatkowa zaleta, za którą odpowiada odporność na promieniowanie UV. Kutyny PCV także są wysoce odporne na działanie czynników mechanicznych i zmiany temperatur. Ponadto kutyny PCV wyróżniają się rewelacyjną plastycznością, a także starzeniem się materiału. Wszystko to sprawia, że produkty te posiadają szerokie możliwości zastosowań, a samo zastosowanie niesienie za sobą wiele zalet.

Zalety zastosowania kurtyn PCVKurtyny PCV doskonale sprawdzają się w śluzach transportowych, zakładach przetwórstwa spożywczego, chłodniach, halach z żywnością, czy mroźniach. Kurtyny PCV są na szeroką skalę wykorzystywane również w warsztatach samochodowych, magazynach, hipermarketach, myjniach, czy stanowiskach spawalniczych. Są to rewelacyjne produkty do ochrony przed kurzem, pyłem, promieniowaniem UV, promieniowaniem ultrafioletowym, dymem, oparami, hałasem, czy nawet owadami. Dodatkowo ich zastosowanie pozwala na maksymalne oszczędzanie zużycia energii, obniżenie powstawania przeciągów, ochronę przed utratą zimna w trakcie przeładunku (w przypadku chłodni) oraz zabezpieczenie hali przed ucieczką ciepła zimą, czy wchodzenia gorącego powietrza latem.

Kurtyny PCV - postaw na jakośćJuż wiesz, jakie właściwości posiadają kurtyny PCV i gdzie można je zastosować. Warto wiedzieć też, na co zwrócić uwagę podczas zamawiania kurtyn PCV. Obecnie w Polsce można znaleźć wiele ofert gotowych kurtyn PCV. Dobrze jest upewnić się, czy wybrana firma oferuje nie tylko produkty ze swojego asortymentu, ale także proponuje wykonanie kurtyn PCV na specjalne zamówienie klienta. „Dla naszych Klientów proponujemy nie tylko wykonanie kurtyn PCV według dostarczonej specyfikacji, ale także proponujemy fachowy montaż i profesjonalne doradztwo w zakresie wyboru najlepszych rozwiązań do danej sytuacji. Ponadto w trakcie wybierania odpowiedniej kurtyny paskowej PCV Klient może dokonać indywidualnego doboru systemu montażowego, koloru, rozmiaru czy nawet grubości, co bezpośrednio wiąże się z polepszeniem ich skuteczności” - zapewnia Paweł Jawor z firmy Szczel-Plast, wiodącej hurtowni tworzyw sztucznych m.in. kurtyn PCV. Dobrze jest wybrać właśnie doświadczoną i sprawdzoną firmę np. Szczel-Plast, jeżeli szukasz produktu o najwyższej jakości i trwałości.