tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

 • 18 listopada 2020

Ile wydać na prezenty na święta?

Materiał partnera:

Święta to jeden z najpiękniejszych okresów w roku, ale również czas największych wydatków. Według raportu Deloitte Polacy w 2019 roku wydali na święta średnio 1521 zł. Trzecią część bożonarodzeniowego budżetu przeznaczyliśmy na świąteczne prezenty. Najczęściej obdarowujemy bliskich słodyczami, kosmetykami, perfumami i zabawkami. Ciekawą i oryginalną alternatywą są vouchery prezentowe, po które sięgamy coraz częściej.

Ile wydać na prezenty na święta?


Voucher do 100 złWbrew pozorom ten przedział cenowy oferuje duże możliwości wyboru. W tej kwocie jest wiele voucherów, które dostarczą wyjątkowych przeżyć. Zacznijmy od wycieczki po świecie wirtualnej rzeczywistości. Już za 19 zł można, przy pomocy specjalnych okularów, odwiedzić wirtualne krainy. Miłośnikom gier spodoba się voucher na laserowy paintball. Jeśli chcemy podarować komuś naukę jazdy konnej musimy liczyć się z wydatkiem 40 zł. W połowie przedziału mieści się wejściówka do rodzinnego parku rozrywki - Ogrodzieniec. Nieco droższa będzie degustacja wina (85 zł) albo piwa (100 zł), jednak przeżycia smakowe i cenna wiedza rekompensują wydatek z nawiązką. Ponadto, w kwocie do 100 zł można podarować bliskiej osobie voucher na:

 • masaż stóp (30 zł),
 • masaż twarzy (40 zł),
 • masaż bańką chińską (50 zł),
 • pielęgnację twarzy (60 zł),
 • dzień w SPA (80 zł).


Zainteresowanym zdrowym trybem życie przypadnie do gustu kurs dietetyki i odnowy biologicznej (100 zł), prowadzony w trybie online. Oryginalnym prezentem będzie wizyta na strzelnicy, bądź skok kilkudziesięciometrowej wieży (80 zł).

voucher-do-euro-styl-spa-lodz


Voucher od 100 do 300 złW drugim przedziale mamy jeszcze bogatszy wybór i masę możliwości, by prezenty na święta uczynić wyjątkowymi. Ciepły masaż afrykańskim masłem Shea - 60 minut relaksu całego ciała i pełen zakres witamin i odżywczych substancji. Świetny prezent dla kogoś, kto potrzebuję zarazem wypocząć i pobudzić organizm. W tej samej cenie (130 zł) dostępny jest voucher na masaż orientalny. Umiejętne nacieranie ciała aromatycznym olejem skutecznie usuwa zmęczenie oraz eliminuje uczucie stresu i napięcia. Już za 169 zł można podarować bliskiej osobie podróż po niebie. Przelot awionetką dostarczy niecodziennych obrazów, które będzie można podziwiać z perspektywy lotu ptaka. Fanom motoryzacji i dużych prędkości przypadnie do gustu jazda po torze. Ceny są zróżnicowane:

 • jazda KTM X-BOW (179 zł),
 • Mitsubishi Lancerem EVO X (179 zł),
 • BMW M3 POWER (179 zł),
 • Aston Martinem V8 Vantage (239 zł),
 • Porsche 911 GT3 996 (299 zł).


Modeli aut i lokalizacji torów jest wiele. Istnieje również możliwość jazdy ulicami miasta.

jazda-za-kierownica-ferrari-f430-tor-kartingowy-kamien-slaski


Voucher od 300 złSkoro jesteśmy przy szybkiej jeździe, to warto wspomnieć, że można podarować na święta voucher na pojedynek kultowych samochodów. Konfrontacja Lamborghini Gallardo vs Ferrari F430 kosztuje 629 zł, a Mitsubishi Lancer Evo X vs Subaru Impreza WRX - 329 zł. Ciekawych pojedynków jest wiele. Zastanawiając się nad zakupem prezentu na święta nie sposób zapomnieć o ukochanej osobie. Sesja zdjęciowa Metamorfoza - prezent na święta dla dziewczyny, który podbije jej serce! Profesjonalna sesja zdjęciowa, podczas której dziewczyna wcieli się w kilka postaci i zobaczy siebie w nowej odsłonie, może okazać się strzałem w dziesiątkę. Oryginalnym prezentem będzie pobyt w domku na wodzie (800 zł). Wyjątkowa sceneria otaczającej zewsząd wody uczyni wypoczynek niezapomnianym.