Rozrywka

 • 10 lipca 2024
 • 14 lipca 2024
 • wyświetleń: 699

Wakacje w lesie - leśna wyprawa rodzinna z hamakowaniem!

Za nami:

W najbliższą niedzielę 14 lipca, o godzinie 10.00 Anna Nowicka, przewodniczka leśna i edukatorka przyrodniczo-leśna, założycielka projektu Tyskie LoveLasy, zaprasza rodziny na kolejną wspólna podróż pod hasłem "Wakacje w lesie - leśna wyprawa rodzinna z hamakowaniem".

hamaki, tyskie lovelasy
fot. Tyskie LoveLasy


Anna Nowicka pisze:

Serdecznie zapraszam dzieci z rodzicami/opiekunami na wspaniałe leśne wydarzenie, podczas którego będziemy odkrywać tajemnice lasu, bawić się i doświadczać. Na koniec czeka nas wspólny leśny piknik i bujanie w hamakach.

Spotkania w lesie, które prowadzę, nastawione są przede wszystkim na budowanie bliskiej relacji i więzi z naturą oraz poznawanie leśnego środowiska poprzez zabawę, przygodę, uważność, otwieranie zmysłów, doświadczanie i edukację.

Liczne badania naukowe dowiodły, że las ma dobroczynny wpływ na organizm ludzki. Zwłaszcza dzieci bardzo potrzebują kontaktu z naturą.

Co daje dzieciom las i jak na nie wpływa?

 • otwiera zmysły i uczy uważności
 • dostarcza naturalnych bodźców sensorycznych
 • wspiera rozwój poznawczy, emocjonalny i ruchowy
 • uczy koncentracji i precyzji
 • wpływa pozytywnie na sen i lepszy apetyt
 • redukuje poziom lęku i stresu
 • wzmacnia system odpornościowy
 • uspokaja, wycisza, relaksuje, regeneruje".


Szczegółowe informacje o niedzielnym wydarzeniu znajdziecie na stronie Fb tyskich LoveLasów: https://www.facebook.com/share/zEAxBTjECbRSWDkL/ oraz na stronie: https://tyskielovelasy.pl/wakacje-w-lesie-rodzinna-wyprawa-z-hamakowaniem/. Zapisać możecie się również bezpośrednio u organizatorki dzwoniąc pod nr 693813511 lub pisząc wiadomość: kontakt@tyskielovelasy.pl

Co będziemy robić na leśnej wyprawie?

- Będzie to spotkanie w lesie, podczas którego będę zapraszać Was do aktywności i zabaw, które pobudzą Wasze zmysły, zachęcą do uważności i spostrzegawczości w lesie - obserwowania go, dotykania i szukania pewnych rzeczy w leśnym środowisku. Weźmiemy też głęboki oddech, pobujamy się w hamakach, będziemy tworzyć i piknikować. Zapraszam do aktywnego udziału również rodziców, bo kiedy rodzic dobrze się bawi, wtedy dziecko również bardzo chętnie dołącza do zabawy - mówi pani Ania.

- Zapraszam serdecznie rodziny z dziećmi w wieku 3-10 lat. Jak najbardziej dzieci młodsze i starsze również mogą uczestniczyć w wydarzeniu, jednak aktywności leśne przygotowane są dla dzieci w w/w przedziale wiekowym. W wydarzeniu uczestniczyć może oboje rodziców z dzieckiem/dziećmi. Może być mama z dzieckiem/dziećmi, może być tata z dzieckiem/dziećmi lub inny opiekun dorosły - wyjaśnia.

Dokładnie miejsce spotkania zostanie podane mailowo rodzinom zapisanym - formularz do zapisów i wszelkie informacje o wydarzeniu na wyżej podanych stronach.

Spotkanie potrwa około 2,5 godzin a poprowadzi je sama organizatorka, Anna Nowicka - leśna przewodniczka, edukatorka przyrodniczo-leśna, dyplomowana przewodniczka kąpieli leśnych, miłośniczka lasów i spacerów leśnych, adoratorka leśnego hamakowania, leśnej przyrody i spędzania czasu w naturze.

Anna dodaje:

- Uczestnicy wyprawy zobowiązani są do samodzielnego dbania o własne bezpieczeństwo. Dzieci pozostają pod opieką rodziców/opiekunów. Nie ponoszę odpowiedzialności za ewentualne szkody zdrowotne (w tym ukąszenia) i materialne powstałe podczas wyprawy. Przed wyprawą sprawdź proszę aktualność swojego (oraz dziecka) ubezpieczenia NNW. Zadbaj o odpowiedni do warunków atmosferycznych strój. Wrzuć do plecaka kurtkę przeciwdeszczową, coś do picia i małą przekąskę. Jako organizator zastrzegam sobie prawo do zmiany godziny, terminu bądź odwołania wydarzenia. Do zobaczenia na leśnym szlaku!

leśna wyprawa rodzinna z hamakowaniem

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.