Najpopularniejsze

  • 5 lutego 2024
  • 30 czerwca 2024
  • wyświetleń: 14835

Odszedł Damian Biss z Tychów. Walczył z ostrą białaczką

W czwartek 27 czerwca rano dotarła do nas smutna wiadomość. Odszedł Damian Biss z Tychów. W ostatnich miesiącach prowadzona była dla niego zbiórka na terapię ostatniej szansy. O śmierci mężczyzny poinformowała w mediach społecznościowych żona. - Dziękujemy, że byliście z nami w tej nierównej walce - napisała pani Marta.

Nie żyje Damian Biss
Nie żyje Damian Biss · fot. archiwum rodzinne


Był grudzień 2022 roku. Pan Damian postanowił z żoną skorzystać z pakietu dla czterdziestolatków i zrobić komplet badań. Oboje czuli się dobrze, ale zawsze dbali o zdrowie, mają małe dzieci i postanowili sprawdzić, czy wszystko jest w porządku. To miały być tylko rutynowe badania krwi. Tymczasem okazało się, że pan Damian ma ostrą białaczkę limfoblastyczną. Ostatnią szansą była terapia CAR-T cells. Życie tyszanina wyceniono na ok. 1,7 miliona złotych. Ludzie dobrej woli wsparli zbiórkę na nierefundowane leczenie onkologiczne, na terenie miasta zorganizowano wiele akcji charytatywnych.Na początku maja pan Damian trafił do szpitala w Gliwicach, gdzie udało się pobrać komórki - został z nich wyprodukowany lek, który mężczyzna otrzymał 14 maja.

Niestety nie udało się uratować życia tyszanina. Pan Damian osierocił 8-letnią córeczkę i 11-letniego synka. Rodzinie i bliskim składamy najszczersze kondolencje.

damian biss

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.