• 9 lipca 2024
  • 13 lipca 2024
  • wyświetleń: 2862

Areszt za usiłowanie zabójstwa. Napaść z użyciem noża przy ul. Andersa

Za usiłowanie zabójstwa odpowie zatrzymany przez policjantów 44-letni mieszkaniec Tychów, który ranił nożem innego mężczyznę. Do zdarzenia doszło w sobotę 6 lipca wieczorem, na klatce schodowej w jednym z bloków przy ulicy Andersa. Ugodzony nożem w rękę 51- latek został przewieziony do szpitala. W poniedziałek 8 lipca sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu napastnika.

Areszt za usiłowanie zabójstwa. Napaść z użyciem noża przy ul. Andersa
Areszt za usiłowanie zabójstwa. Napaść z użyciem noża przy ul. Andersa · fot. KMP Tychy


6 lipca około godziny 20.00 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie od kobiety, która oświadczyła, że jej partner został zaatakowany nożem. Policjanci niezwłocznie udali się na miejsce ustalając, że sprawca na klatce schodowej w jednym z budynków wielorodzinnych przy ulicy Andersa zadał kilka ciosów nożem 51-latkowi. Jak ustalili mundurowi, mężczyźni się znali i doszło między nimi do kłótni. Poszkodowany został zabrany do szpitala, natomiast policjanci od razu rozpoczęli intensywne poszukiwania sprawcy.

Jeszcze tego samego dnia, po godzinie 23.00 w jednym z mieszkań na ulicy Arkadowej, mundurowi zatrzymali 44-letniego mężczyznę podejrzanego o dokonanie tego przestępstwa i przewieźli go do policyjnej izby zatrzymań. Był nietrzeźwy - badanie zatrzymanego wykazało, że miał w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu.

O zdarzeniu poinformowano prokuratora, pod którego nadzorem jest teraz prowadzone śledztwo, mające na celu ustalenie wszystkich okoliczności tego zdarzenia. W poniedziałek mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Może mu grozić dożywotnie więzienie.

ar / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.