• 6 lipca 2024
  • wyświetleń: 628

Mamin Sanyang z Gambii dołącza do zespołu Trójkolorowych

21-letni pomocnik, Mamin Sanyang zasila drużynę Dariusza Banasika. Nowy zawodnik podpisał z tyskim klubem kontrakt na 2 lata z opcją przedłużenia o rok. W okresie przygotowawczym był testowany przez sztab Trójkolorowych. W sparingu z Rekordem Bielsko-Biała zdobył dwie bramki.

Mamin Sanyang z Gambii dołącza do zespołu Trójkolorowych
Mamin Sanyang z Gambii dołącza do zespołu Trójkolorowych · fot. GKS Tychy


Mamin jest Gambijczykiem urodzonym w Brikamie. Swoją przygodę z piłką nożną rozpoczął w młodzieżowej drużynie TSG 1899 Hoffenheim, gdzie piął się po piłkarskich szczeblach. Stamtąd trafił do zespołu Bayernu Monachium U19, by później występować w rezerwach bawarskiego teamu. Ostatni sezon spędził w rezerwach Hannoveru 96.

Był reprezentantem Gambii U20 w ośmiu spotkaniach i zdobył w nich jedną bramkę oraz powołany do reprezentacji Niemiec U20 na jeden mecz kadry. Ma 172 cm wzrostu. Do tej pory rozegrał 91 spotkań, strzelił 19 goli i odnotował 11 asyst.

Mamin, witamy w Tychach i życzymy samych sukcesów!

ar / tychy.info

źródło: GKS Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.