• 28 czerwca 2024
  • 6 lipca 2024
  • wyświetleń: 4307

[ZDJĘCIA] Nowe miejsce rekreacji w Tychach oddane do użytku!

W piątek 28 czerwca oddano do użytku skwer przy ulicy Dąbrowskiego. To nowe miejsce rekreacyjne w Tychach. Teren starego parkingu zmienił się w nową przestrzeń z placem zabaw, zielenią i małą architekturą.

Skwer przy ul. Dąbrowskiego po rewitalizacji - 28.06.2024 · fot. UM Tychy


W ramach zagospodarowania terenu po starym parkingu w nowym miejscu rekreacji pojawiły się nowe strefy - strefa miejskiego zielnika z donicami z częściowo już zasadzonymi ziołami, a częściowo z przygotowanym miejscem na nasadzenia nowych ziół przez mieszkańców miasta. Powstała strefa dla najmłodszych - plac zabaw z trampolinami, huśtawką "bocianie gniazdo", płotkami do przeskoku, słupkami do balansu i piramidą TIPI.

Tyszanie w nowym miejscu znajdą także strefę relaksu z tarasem drewnianym i drewnianymi siedziskami, pojawiły się rabata chłonna, rabata stała, trawniki z leżakami oraz łąka kwietna. Zadbano także o małą architekturę - na nowym skwerze znajdziemy ławki, kosze na śmieci i psie odchody oraz stojaki na rowery.

Docelowo za miejskim zielnikiem ma powstać jeszcze jedna strefa - gastronomiczna.

Koszt inwestycji to 1 mln 143 tys. 484 zł.

ar / tychy.info

źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.