• 11 maja 2024
 • 20 lipca 2024
 • wyświetleń: 14746

Letnie kino plenerowe w Tychach - 2 lokalizacje, 10 filmów, ponad 1000 minut kina!

Dwie lokalizacje, dziesięć filmów i ponad tysiąc minut kina czeka na miłośników seansów pod chmurką organizowanych przez Miejskie Centrum Kultury w Tychach. Kolejna edycja Kina FreeLove ruszyła 25 maja. Pokazy odbędą się w ogrodzie Miejskiego Centrum Kultury oraz dwukrotnie w tyskim Parku Górniczym na osiedlu A. W tym sezonie zaplanowano filmowe piątki i soboty w plenerze. Wstęp na wszystkie pokazy jest wolny. Sprawdźcie program!

Kino Freelove
Plenerowy seans w cyklu Kino Freelove w MCK · fot. MCK


Wraz z coraz dłuższymi i cieplejszymi wieczorami powracają sezonowe pokazy kina plenerowego, które ożywiają letnie wieczory od czerwca do września. W tym roku od maja do września seanse filmowe pod gołym niebem urozmaicą letnie weekendy. Seanse w ramach cyklu Kino FreeLove w ogrodzie Miejskiego Centrum Kultury w Tychach oraz pokazów w Parku Górniczym na osiedlu A nie tylko dostarczą rozrywki, ale także niezapomnianych emocji i doznań.

Celem organizatorów jest prezentacja filmów, które pozostają w pamięci na dłużej, które poruszają istotne tematy - zarówno lekkie, jak i poważne, zachęcające do refleksji lub dyskusji po seansie. Można będzie obejrzeć sytuacje wywołujące głośny śmiech, łzy wzruszenia i budzące nostalgiczne wspomnienia. Jak twierdzą organizatorzy, te doznania zdecydowanie zapewnią pozytywne przeżycia:

- W Kinie FreeLove i w tym roku nie braknie emocji, a najlepiej ich doświadczać w towarzystwie rodziny lub przyjaciół. Jedno jest pewne - różnorodność gatunków i tematów sprawia, że każdy znajdzie coś interesującego podczas naszych projekcji, dlatego warto zapoznać się z programem już teraz, przeczytać opisy filmów, a potem usiąść - na krześle, leżaku lub własnym kocu - w jednym z miejsc projekcji, po zmroku, na świeżym powietrzu, i oddać się magii kina - mówi Piotr Kumor, koordynator letnich projekcji plenerowych w Tychach.

Tegoroczny sezon kina plenerowego w Tychach zapowiada się znów ciekawie. Warto zapoznać się z propozycjami MCK Tychy i zapisać daty interesujących projekcji w kalendarzach, a także śledzić strony organizatora - Facebooka i Instagrama, gdzie zawsze znajdą się aktualne informacje na temat planowanych wydarzeń oraz stronę http://www.kultura.tychy.pl.

Wstęp na wszystkie seanse Kina FreeLove i pokazy filmowe w Parku Górniczym jest wolny.

Program kina plenerowego 2024 w TychachKINO FREELOVE (ogród MCK Tychy, ul. Boh. Warszawy 26)

 • 25 maja, g. 21.00 - Sytuacja awaryjna reż. Jiří Havelka (103 minuty)
 • 8 czerwca, g. 21.30 - Niedźwiedzie nie istnieją, reż. Jafar Panahi (106 minut)
 • 29 czerwca, g. 21.30 - Opadające liście reż. Aki Kaurismäki (81 minut)
 • 6 lipca, g. 21.30 - Wieloryb reż. Darren Aronofsky (117 minut)
 • 20 lipca, g. 21.00 - Całe to piękno i krew reż. Laura Poitras (122 min)
 • 3 sierpnia, g. 21.00 - Cięcie! reż. Michel Hazanavicius (110 minut)
 • 17 sierpnia, g. 20.30 - X reż. Ti West (105 minut)
 • 31 sierpnia, g. 20.00 - Strefa Interesów reż. Jonathan Glazer (106 minut).


Pokazy w Parku Górniczym na os. A

 • 14 czerwca, g. 21.00 - Lato, kiedy nauczyłam się latać, reż. Radivoje Andrić (85 minut)
 • 6 września, g. 19.30 - Halvdan - prawie wiking, reż. Gustaf Åkerblom (93 minuty).


Partnerem pokazów Kina FreeLove jest Invenio Polska.

ar / tychy.info

źródło: Miejskie Centrum Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejskie Centrum Kultury" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Miejskie Centrum Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejskie Centrum Kultury" podaj