Co, gdzie, kiedy?

  • 10 kwietnia 2024
  • 21 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 1026

Leśne porządki - wspólne sprzątanie lasu z okazji Dnia Ziemi i 6 urodzin Tyskich LoveLasów

Za nami:

W niedzielę 21 kwietnia Tyskie LoveLasy zapraszają na wspólne sprzątanie lasu z okazji Dnia Ziemi i 6 urodzin projektu! Akcja odbywa się przy współpracy z Nadleśnictwem Kobiór.

Leśne porządki - wspólne sprzątanie lasu z okazji Dnia Ziemi i 6 urodzin Tyskich LoveLasów


- 10 kwietnia 2018 roku powstał nasz leśny projekt Tyskie LoveLasy. Ależ szybko zleciało nasze 6 lat w lesie Postanowiliśmy połączyć nasze 6 urodziny z Dniem Ziemi, który przypada 22 kwietnia i uczcić ten dzień w taki sposób, by pomóc naszym lasom uporać się ze śmieciami, jakie zostawiają w nim inni -mówią Ania i Grzegorz, twórcy projektu Tyskie LoveLasy.

Dla wszystkich organizatorzy będą mieli worki na śmieci oraz rękawice jednorazowe. Wywozem śmieci zajmie się Nadleśnictwo Kobiór. O godzinie 11 będzie czekał mały poczęstunek i leśna herbata, aby wszyscy mogli świętować szóste, leśne urodziny projektu. Możecie zabrać ze sobą swój kubek, by nie generować więcej śmieci. Jeśli zapomnicie, organizatorzy użyczą kubka.

KIEDY? 21 kwietnia w godzinach 11.00 - 13.30. Można przyjść tylko na chwilę, na godzinę lub dwie, w zależności od ilości wolnego czasu jakim dysponujecie.

GDZIE SIĘ SPOTYKAMY? Spotykamy się już tradycyjnie przy samym lesie, za Parkiem Wodnym, za Polem golfowym. Za Pakiem Wodnym (przy polu golfowym) jest bezpłatny parking, tam możecie zaparkować lub na parkingach przy osiedlu Cztery Pory Roku.

Dokładna lokalizacja w pinezce:

https://maps.app.goo.gl/ULLrnYDgkFB9frSN8
50°06'08.3"N 18°58'27.0"E

Organizatorzy zapraszają do włączenia się do akcji sprzątania całe rodziny, dzieci, młodzież, rodziców, opiekunów, babcie dziadków, ciocie, wujków, grupy szkolne i przedszkolne itd.

Co ze sobą zabrać? Tak naprawdę nie musicie ze sobą zabierać nic, oprócz dobrego humoru (a nawet jeśli go nie macie, to spacer po lesie z pewnością Ci go przywróci), chwili wolnego czasu oraz chęci posprzątania kawałka lasu. Możecie wrzucić do plecaka coś do picia, małą przekąskę oraz kurtkę przeciwdeszczową. Organizatorzy polecają strój terenowy, świetnie sprawdzają się kalosze, nawet przy braku deszczu.

Akcja sprzątania odbędzie się niezależnie od pogody.

- Jeśli nie możesz być a nami w tym dniu w umówionym miejscu, a chciałbyś włączyć się w sprzątanie lasu, posprzątaj w tym lub innym dniu kawałek lasu w Twoich najbliższych okolicach - zachęcają Tyskie LoveLasy.

Informacje:

  • Email: kontakt@tyskielovelasy.pl
  • Telefon: 693813511 (Ania).


Informacje organizacyjne:

W akcji sprzątania lasu uczestniczysz na własną odpowiedzialność i zobowiązany/a jesteś do samodzielnego dbania o własne bezpieczeństwo. Dzieci pozostają pod opieką rodziców/opiekunów. Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za ewentualne szkody zdrowotne (w tym ukąszenia) i materialne, powstałe podczas sprzątania.

Uczestnicząc w akcji sprzątania lasu wyrażasz zgodę na publikację swojego wizerunku (lub/i) wizerunku swoich dzieci na relacji z wydarzenia na naszych social mediach. - Jeśli jednak to miałoby być przeszkodą, abyście w tym dniu nie byli z nami, proszę przyjdź i zgłoś nam wcześniej, że nie wyrażasz takiej zgody, a my na pewno to uszanujemy - zaznaczają Tyskie LoveLasy.

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.