Wiadomości

  • 8 grudnia 2020
  • 14 grudnia 2020
  • wyświetleń: 4858

[FOTO] Weekend Cudów, czyli finał Szlachetnej Paczki w Tychach

Weekend 11-13 grudnia jest "Weekendem Cudów" - to bowiem czas, kiedy wolontariusze Szlachetnej Paczki przekazują przygotowane przez Darczyńców prezenty do Rodzin.

Weekend Cudów, czyli finał Szlachetnej Paczki w Tychach - 11-13.12.2020 · fot. Tomasz Gonsior / tychy.info


Już po raz dziesiąty w Tychach odbył się Finał Szlachetnej Paczki. Kolejny raz wolontariusze spotkali się w Zespole Szkół nr 1 im. Gustawa Morcinka przy ul. Wejchertów 20, by przygotować paczki dla potrzebujących. W tej edycji Szlachetna Paczka w Tychach obdarowała prawie 40 rodzin.

- W tym szczególnie trudnym roku Szlachetna Paczka jest potrzebna bardziej niż kiedykolwiek. W czasie pandemii wiele osób straciło pracę, a rodziny, które do tej pory zmagały się z barierami i społecznym wykluczeniem, odczuwają skutki pandemii jeszcze dotkliwiej. Bez darczyńców mądra pomoc nie dotrze do setek ludzi, którzy wciąż czekają na to, aż ktoś je zauważy, pochyli się nad ich trudną sytuacją i da nadzieję na lepszą przyszłość. Bo mądra pomoc, która już od 20 lat łączy Polaków w Szlachetnej Paczce, to nie tylko pomoc materialna. To przede wszystkim relacja z potrzebującym, który choć raz może poczuć się dla kogoś ważny - piszą wolontariusze Szlachetnej Paczki.

BM, mp / tychy.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.