tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto
  • 30 sierpnia 2017

[ZDJĘCIA] 124. Tyski Nocny Rajd Rowerowy z 204 rowerzystami

W sobotę 26 sierpnia wydarzeń w Tychach nie brakowało. Kiedy pod „Żyrafą” grał T.Love, ulicami Tychów pod eskortą policji przejechał peleton 204 rowerzystów uczestników 124. Tyskiego Nocnego Rajdu Rowerowego.

124. Tyski Nocny Rajd Rowerowy · fot.

Te sportowe wydarzenie, które wpisało się już na stałe w krajobraz Tychów rozpoczęło się na Ryneczku osiedla „Karolina” skąd o godz. 22:00 ruszyła grupa przemierzając ulice miasta i okoliczne lasy tym razem od strony wschodniej. Ciekawostką był również dla uczestników przejazd deptakiem pieszo-rowerowym N-O, który w nocnej scenerii bardzo się rowerzystom podobał.

Impreza w Parku Miejskim odbiła się na frekwencji bowiem poprzednie dwa rajdu czerwcowy i lipcowy gromadziły po blisko pół tysiąca uczestników. Dobra pogoda i ciekawa trasa jak zwykle ściągnęła całe rodziny. Od dzieciaczków w fotelikach do 6 latki, która sama przemierzyła w towarzystwie mamy 16 km trasę rajdu. Podsumowując w rajdzie wzięły udział 94 panie i 110 panów.

Tradycyjnie również na Tyski Nocny Rajd Rowerowy wybrali się rowerzyści z miast ościennych m.in. Bierunia, Mikołowa, Chorzowa czy Piekar Śląskich.

Na mecie rajdu w Cielmicach na uczestników czekała grochówka, żurek i kiełbaski. Tyskie Nocne Rajdy Rowerowe odbywają się przez cały rok, niezależnie od pogody raz w miesiącu w 4 sezonach zimowym, wiosennym, letnim i jesiennym.

ab / tychy.info, źródło: Stowarzyszenie Sportowe NOL-TYCHY

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.