Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Zdrowie

  • 9 października 2019
  • 13 października 2019

Honorowa odznaka dla dr. Adama Dyrdy ze Szpitala Wojewódzkiego

Ordynator Oddziału Ginekologiczno-Położniczego z Pododdziałem Ginekologii Onkologicznej Szpitala Megrez w Tychach dr n. med. Adam Dyrda otrzymał wyjątkowe wyróżnienie - odznakę honorową ''Za Zasługi Dla Ochrony Zdrowia''. Jest to najwyższe odznaczenie Ministra Zdrowia za szczególne osiągnięcia na rzecz systemu opieki zdrowotnej.

Honorowa odznaka dla dr. n. med. Adama Dyrdy ze Szpitala Wojewódzkiego - 21.09.2019 · fot. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez Sp. z o.o.


Wręczenie odznaczeń miało miejsce podczas uroczystych obchodów 30-lecia Odrodzenia Samorządu Lekarskiego, które odbyły się 21 września w katowickim NOSPR.

Odznaka honorowa „Za Zasługi Dla Ochrony Zdrowia” stanowi wyjątkowe wyróżnienie za szczególne osiągnięcia na rzecz systemu opieki zdrowotnej, działania społeczne oraz profesjonalne podejście do pracy lekarza i troska o pacjentów.

- Otrzymana odznaka to dla mnie zaszczyt. Cieszę się, że całość mojego dorobku zawodowego - działalność naukowa, aktywność społeczna i codzienna praca w szpitalu zostały docenione i wyróżnione - mówi dr Adam Dyrda, Ordynator Oddziału Ginekologiczno-Położniczego z Pododdziałem Ginekologii Onkologicznej.

Dr n. med. Adam Dyrda, specjalista ginekologii i położnictwa, związany był ze szpitalem już na początku swojej kariery zawodowej, bowiem w Szpitalu Megrez odbył staż podyplomowy oraz zdobył I i II stopień specjalizacji. Po kilkunastu latach, wrócił do tyskiej placówki, obejmując stanowisko Ordynatora Oddziału Ginekologiczno-Położniczego z Pododdziałem Ginekologii Onkologicznej. Pełni także funkcję Przewodniczącego Komitetu ds. Jakości w Szpitalu Megrez.

Dr Dyrda jest autorem i współautorem prac naukowych publikowanych i przedstawianych na kongresach w Polsce i za granicą. Uczestniczy także aktywnie w pracach samorządu lekarskiego od 1993 roku. Wcześniej został już odznaczony przez Prezydenta RP srebrnym i złotym krzyżem zasługi, złotą odznaką „Zasłużony dla lekarzy" Śląskiej Izby Lekarskiej oraz tytułem „Zasłużony dla województwa śląskiego", nadanym przez samorząd województwa śląskiego.

Uroczystość 30-lecia Odrodzenia Samorządu Lekarskiego, obchodzona 21 września przez Śląską Izbę Lekarską, zgromadziła ponad 1000 lekarzy i lekarzy dentystów oraz przedstawicieli placówek medycznych z woj. śląskiego. Ważnym punktem uroczystości było wręczenie odznaczeń państwowych, ministerialnych, wojewódzkich i izbowych.

BM / tychy.info, źródło: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez Sp z o. o.

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.