Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Zdrowie

  • 5 sierpnia 2019

Bezpłatne badanie składu ciała dla przyszłych mam w Szpitalu Megrez

Okres ciąży i porodu dla organizmu przyszłej mamy jest bardzo wymagający. W tym szczególnym okresie zwiększa się zapotrzebowanie na wartościowe składniki odżywcze, które są niezbędne dla prawidłowego rozwoju dziecka i zdrowia mamy. Przyszła mama ma również zachcianki kulinarne i nie potrafi sobie odmówić słodyczy lub innych przekąsek między posiłkami, które w konsekwencji dodają ciążowych kilogramów. Aby ułatwić kobietom powrót do formy w okresie połogu, Szpital Megrez w Tychach przygotował bezpłatne badania składu ciała wraz z konsultacją dietetyczną dla przyszłych mam, które od 1 sierpnia będą rodzić w placówce.

Wszystkie kobiety, które od początku sierpnia zdecydują się na poród pod czujnym okiem specjalistów z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Megrez w Tychach, będą mogły skorzystać ze szczegółowego badania analizatorem składu ciała wykonywanego przez dyplomowane dietetyczki. Badanie określa zawartość tkanki tłuszczowej, procent wody w organizmie, masę mięśniową, a nawet stopień otłuszczenia narządów. Ponadto, świeżo upieczone mamy będą mogły uzyskać porady na temat diety i sposobu odżywiania na okres połogu podczas konsultacji dietetycznej. Wyniki analizy ciała będą niezbędne podczas tej konsultacji i pomogą dietetyczkom w opracowaniu indywidualnych porad dla każdej z młodych mam. Badania i konsultacje są bezpłatne i dedykowane paniom, które będą rodzić w tyskiej placówce. Z konsultacji będzie można skorzystać od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:30 do 11:30 w gabinecie dietetyki.

Wiele mam walczy z dodatkowymi, ciążowymi kilogramami po urodzeniu dziecka. W okresie połogu należy jednak stosować specjalną dietę, która nie tylko będzie korzystnie wpływała na organizm dziecka karmionego piersią, ale również będzie uzupełniała utracone przy porodzie składniki odżywcze. - Nieodpowiedni styl odżywienia i restrykcyjne metody odchudzania po porodzie mogą skutkować zaburzeniami laktacji i powodować poważne konsekwencje zdrowotne u młodych mam. Dlatego tak ważna jest odpowiednio dopasowana dieta, która ustalana jest w oparciu o wyniki analizy składu ciała - przekonują specjalistki w zakresie dietetyki w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Megrez w Tychach.

Tyska placówka szczególną uwagę przywiązuje do profilaktyki zdrowotnej i troszczy się o zdrowie mieszkańców regionu. Szpital organizuje specjalne akcje dla pacjentów i oferuje bezpłatne badania, takie jak te dedykowane wszystkim młodym mamom. - Akcja, w ramach której, realizujemy badania składu ciała i konsultacji dietetycznych dla wszystkich pań, które będą rodzić w naszym szpitalu, wpisuje się w politykę placówki opartą na działaniach propacjenckich - wskazuje Mariola Szulc, Prezes Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Megrez w Tychach. Szpital w najbliższych miesiącach planuje kilka akcji skierowanych do różnych grup pacjentów.

BM / tychy.info, źródło: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez Sp z o. o./Facebook

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.