Zdrowie

  • 14 maja 2024
  • wyświetleń: 620

[FOTO] Dlaczego warto rodzić w Tychach? Specjalne spotkanie dla przyszłych rodziców

Jak wygląda tyska porodówka od środka? Na czym polega poród w wodzie? Jak dobrze przygotować się do porodu? Szpital Megrez w Tychach rozpoczął cykl specjalnych spotkań dla przyszłych rodziców, podczas których dowiedzą się oni wszystkich najważniejszych rzeczy o porodzie. Pierwsze z nich, zorganizowane przez lekarki Oddziału Ginekologiczno-Położniczego odbyło się w sobotę 11 maja w salce przyszpitalnej szkoły rodzenia.

Dlaczego warto rodzić w Tychach? Specjalne spotkanie dla przyszłych rodziców - 11.05.2024 · fot. Szpital Megrez


Wybór szpitala, w którym maluszek pojawi się na świecie to jedna z najważniejszych decyzji, którą podejmują przyszli rodzice. Liczy się m.in. doświadczona i empatyczna kadra lekarzy oraz położnych, nowoczesne wyposażenie czy komfortowe warunki, w jakich przebywa matka z dzieckiem. Wszystko to - spełniając najwyższe standardy opieki medycznej - oferuje Szpital Megrez w Tychach. Przyszłe mamy i ojcowie mogli przekonać się o tym podczas pierwszego z comiesięcznych spotkań z kadrą Oddziału Ginekologiczno-Położniczego, które miało miejsce 11 maja.

Podczas wydarzenia lekarki z Oddziału Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Megrez poruszyły wszystkie najważniejsze aspekty związane z porodem w placówce od przyjęcia pacjentki po moment wypisu. Przyszli rodzice dowiedzieli się, jak wygląda opieka w Oddziale oraz Bloku Porodowym, jakie są zasady indukcji porodu oraz jak przebiega moment jego rozwiązania.

- Chcemy, aby wszystkie przyszłe mamy oraz ojcowie otrzymali od nas kompleksową wiedzę na temat porodu i opieki na naszym Oddziale. Podczas spotkania, rodzice dowiedzą się wszystkich niezbędnych informacji, które pozwolą im podjąć świadomą decyzję o wyborze naszego szpitala jako miejsca porodu. Powiemy m.in. o rodzajach porodu, cięciach cesarskich, szczególnych sytuacjach podczas rozwiązania czy opiece nad noworodkiem. Rozwiejemy także wiele popularnych mitów o porodzie, o których często słyszymy od pacjentek - mówiła przez spotkaniem lek. Ewelina Stawicka-Ociepka, współorganizatorka wydarzenia.

W trakcie spotkania lekarki odpowiadały także na pytania i wątpliwości od pacjentek, które zgłoszono mailowo na adres perinatologia@szpitalmegrez.pl. W ramach wydarzenia zorganizowano również zwiedzanie traktu porodowego, dzięki czemu przyszli rodzice mogli od środka poznać kadrę Oddziału Ginekologiczno-Położniczego oraz zobaczyć nowoczesne sale porodowe wyposażone w wysokiej klasy sprzęt.

- Możliwość poznania kadry Oddziału Ginekologiczno-Położniczego, zdobycia niezbędnej wiedzy o porodzie oraz zobaczenia Oddziału od środka to spełnienie oczekiwań naszych pacjentek. Cieszę się, że nasza kadra po raz kolejny angażuje się w tak niestandardowe działania, których celem jest pokazanie przyszłym rodzicom, że warto wybrać Szpital Megrez jako miejsce porodu. Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkania - mówi Mariola Szulc, Prezes Szpitala Megrez w Tychach.

Spotkania organizowane będą cyklicznie - w jedną sobotę w miesiącu. O kolejnych edycjach Szpital Megrez będzie informować na bieżąco na swoim oficjalnym profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/SzpitalMegrezTychy

Tyska porodówka, jako jedna z najnowocześniejszych w województwie śląskim (gruntownie wyremontowana w 2021 r.), oferuje również szereg udogodnień podczas porodu, w tym m.in. specjalny pokój dla osoby towarzyszącej, wannę do porodów w wodzie, muzykoterapię, aromaterapię czy worki sako. Co ważne, rodzące doceniają także profesjonalną, zaangażowaną i empatyczną kadrę lekarzy oraz położnych, które wspierają pacjentki na każdym etapie pobytu. Miłym dodatkiem jest powstały niedawno kolorowy mural, który wita wszystkie pacjentki przed wejściem do Oddziału. Namalowany przez znanego śląskiego artystę Wojciecha Walczyka przedstawia kreskówkowe, lecące bociany z małymi dziećmi zawiniętymi w becik. Co więcej, na specjalnie wydzielonej części malowidła świeżo upieczeni rodzice mogą wpisywać imię swojego dziecka oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

ar / tychy.info

źródło: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez Sp z o. o.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.