Zdrowie

  • 10 maja 2024
  • 15 maja 2024
  • wyświetleń: 4034

Szpital Megrez: w czasie majówki nie było lekarza. Placówka wyjaśnia sytuację

Do redakcji tychy.info dotarły informacje, że w długi weekend majowy w Szpitalu Megrez w Tychach nie dyżurował żaden lekarz, a pacjentów odsyłano do Pszczyny, Mikołowa lub Lędzin. Otrzymaliśmy wyjaśnienia Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Megrez.

Szpital Megrez po termomodernizacji - 09.2022
Szpital Megrez · fot. Megrez


Opisywana sytuacja zdarzyła się podczas długiego weekendu, gdy większość lekarzy niebędących w tym czasie na dyżurach była na urlopach, co utrudniało natychmiastowe wypełnienie luki w obsadzie. Wszystkie osoby wymagające natychmiastowej pomocy medycznej otrzymały ją w Izbie Przyjęć placówki. Sprawa została niezwłocznie wyjaśniona przez Szpital i aktualnie Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna w Szpitalu Megrez funkcjonuje dla Pacjentów bez przeszkód. Aby nie dopuścić do wystąpienia podobnych sytuacji w przyszłości, zaraz po majówce Szpital zatrudnił dodatkowego lekarza, który powiększył kadrę Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej w Megrez. Szpital podejmuje też dalsze działania rekrutacyjne.

Z wyrazami szacunku
Biuro Prasowe Szpitala Megrez

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.