Zdrowie

  • 17 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 752

Tyski dzielnicowy Honorowym Dawcą Krwi

Oddawanie krwi jest najwspanialszym darem i działaniem na rzecz niesienia pomocy osobom chorym i wymagającym leczenia. Właśnie za ten dar młodszy aspirant Łukasz Radwański - dzielnicowy z Komendy Miejskiej Policji w Tychach, otrzymał odznakę „Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony Dla Zdrowia Narodu”. Łukasz od 2009 roku oddał już ponad 23 litry tego bezcennego płynu.

Tyski dzielnicowy Łukasz Radwański Honorowym Dawcą Krwi Tyski dzielnicowy Łukasz Radwański Honorowym Dawcą Krwi
Na zdjęciu młodszy aspirant Łukasz Radwański oraz odznaka i legitymacja honorowego dawcy krwi · fot. KMP Tychy


Policjant z Komendy Miejskiej Policji w Tychach odebrał państwowe odznaczenie „Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. To ministerialna odznaka nadawana od 2005 roku honorowym dawcom krwi, w uznaniu za wybitne zasługi na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia oraz za aktywną działalność w ruchu honorowego krwiodawstwa.

To niezwykle ważne i prestiżowe odznaczenie, nadawane przez Ministra Zdrowia, odebrał ostatnio młodszy aspirant Łukasz Radwański, pełniący na co dzień służbę w rewirze dzielnicowych tyskiej komendy. Policjant od 2009 roku lat dzieli się z innymi tym najcenniejszym darem. Przez ten czas, na rzecz ratowania ludzkiego życia, oddał już ponad 23 litry tego bezcennego leku i co najważniejsze - zamierza robić to dalej.

O tym, jak dużą rolę odgrywa krew w życiu każdego z nas, nie trzeba nikomu tłumaczyć. To bezcenna substancja, której nie da się wyprodukować, ani kupić, dlatego rzadko kiedy jest jej pod dostatkiem. Wiedzą o tym doskonale policjanci, którzy czynnie włączają się w liczne akcje krwiodawstwa, stając się honorowymi dawcami.

Każdy z nas może pomóc innym, oddając krew. Aby zostać krwiodawcą, trzeba być zdrową osobą w wieku od 18 do 65 lat, o wadze powyżej 50 kilogramów. Każdy honorowy dawca kwalifikujący się do oddania krwi, może jednocześnie zostać honorowym dawcą szpiku.

- Zachęcamy do odwiedzenia strony Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach. Zachęcamy do dzielenia się cząstką siebie, gdyż to nic nie kosztuje - mówią tyscy policjanci.

ar / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.