Zdrowie

  • 16 kwietnia 2024
  • 17 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 813

Zbiórka na ratowanie hospicjum dla dzieci Świetlikowo zakończona. Ile udało się zebrać?

Dzięki Waszemu wsparciu udało się uzbierać 36 tysięcy 187,48 złotych na ratowanie tyskiego hospicjum dla dzieci Świetlikowo!

Potrzebne wsparcie dla Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo


Każda wpłata jest dla placówki bardzo cenna - dzięki niej może nadal pomagać tym, którzy tej pomocy najbardziej potrzebują - nieuleczalnie chorym dzieciom i ich rodzinom.

- Mimo, iż nie udało się osiągnąć zakładanego celu zbiórki, widzieliśmy, że podczas jej trwania wielu z Was angażowało się w dodatkowy sposób i wspierało nas poświęcając swój czas i siły. Ta pomoc jest bezcenna - bez Was nie byłoby nas. Dobro wraca, a każdy gest, nawet najdrobniejszy, zmienia świat… czyjś świat. Dziękujemy Miastu Tychy, Maciejowi Gramatyce pełniącemu obowiązki prezydenta i Miastu Bielsko-Biała oraz prezydentowi Jarosławowi Klimaszewskiemu za okazaną troskę i wsparcie w tak trudnym dla nas czasie. Przed nami kolejne wyzwania i mamy nadzieję, że będą miały szczęśliwe zakończenie. Ale o tym opowiemy wkrótce... Serdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom - mówią przedstawiciele Śląskiej Fundacji dla Dzieci Świetlikowo.

Przypomnijmy: Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo od 14 lat pomaga nieuleczalnie chorym dzieciom. Tym razem sama była zmuszona prosić o pomoc: na przetrwanie, na codzienne działanie.

Zespół Hospicjum Domowego dla Dzieci rozpoczął działalność w 2019 roku od opieki nad 4 nieuleczalnie chorymi, małymi pacjentami. Dziś obejmuje opieką i wsparciem 80 maluchów. Od 2009 roku udzielono pomocy w leczeniu i godnym odchodzeniu niemalże 900 dzieciom w Hospicjum Domowym i Centrum Opieki Dziennej. W miarę możliwości wspiera w różnych momentach choroby całe rodziny - przy zakupie leków, środków opatrunkowych, żywności, bezpłatnie wypożycza sprzęt o wartości 6 500zł dla jednego dziecka, a przede wszystkim podopieczni mogą zawsze liczyć na bezpłatną pomoc lekarską i pielęgniarską.

Loading...


W latach 2022-2023 nastąpił wyraźny wzrost kosztów utrzymania Fundacji z powodów, które dotykają na co dzień całe społeczeństwo (wzrost cen paliw, energii, najmu powierzchni, i innych kosztów). Świetlikowo działa nieprzerwanie, Hospicjum Domowe dla Dzieci 24 godziny na dobę, pracują pielęgniarki, lekarze, psychologowie, specjaliści niosąc pomoc umierającym dzieciom - wysoko wykwalifikowany, a przede wszystkim troskliwy i empatyczny zespół, wykonujący tę niezwykle ważną pracę, zasługuje na zasłużone wynagrodzenie.

Centrum Opieki Dziennej dla nieuleczalnie chorych dzieci to pionierski, pierwszy tego typu w Polsce projekt opiekujący się dziećmi nieuleczalnie chorymi w ciągu dnia. - Mama ma chwilę na odpoczynek, może pójść do lekarza, wrócić do pracy, do "normalności" sprzed choroby dziecka, a my pomagamy i stwarzamy maluchowi "drugi dom", pracujemy nad potrzebami dziecka - rehabilitując czy stymulując jego rozwój - mówią pracownicy Świetlikowa.

Świetlikowo musiało jednak znacznie ograniczyć liczbę podopiecznych w Centrum Opieki Dziennej dla nieuleczalnie chorych dzieci. Środki z Narodowego Funduszu Zdrowia są niewystarczające, nie pokrywają kosztów opieki medycznej nad pacjentami Hospicjum Domowego.

Wsparcie dla Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo można było okazać, wpłacając pieniądze na poniższą zbiórkę:

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.