Zdrowie

  • 15 kwietnia 2024
  • 19 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 1235

Wykłady o chorobach odkleszczowych i schorzeniach układu krążenia oraz bezpłatne badania

Za nami:

W najbliższy piątek 19 kwietnia o 11.00 w siedzibie Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy ul. Ciasnej 3 w Tychach odbędzie się bezpłatny Klub Pacjenta organizowany przez Fundację „Z sercem do Pacjenta” Grupy American Heart of Poland oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku w Tychach. To wartościowe spotkanie dostarczy praktycznej wiedzy na temat profilaktyki chorób układu krążenia, nadciśnienia tętniczego i profilaktyki chorób odkleszczowych.

kleszcz, borelioza
zdjęcie ilustracyjne · fot. pixabay.com


Spotkanie otworzy wykład mgr Kingi Ekiert, fizjoterapeutki z Uzdrowiska Ustroń, poświęcony czynnikom ryzyka i profilaktyce chorób układu krążenia. Podczas spotkania będziemy także mieli okazję dowiedzieć się, jak radzić sobie z nadciśnieniem tętniczym, co przedstawi uczestnikom mgr Sylwia Mann, pielęgniarka z Grupy American Heart of Poland.

- Niechcianym „partnerem” naszych spacerów po parku czy lesie są kleszcze. Ich liczba z roku na rok się zwiększa, a jednocześnie występują one coraz powszechniej na terenach miejskich. Aktywność kleszczy rozpoczyna się właśnie w marcu lub kwietniu! 19 kwietnia to idealna pora, aby wysłuchać prelekcji przedstawiciela Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tychach na temat profilaktyki związanej z chorobami odkleszczowymi - mówi Katarzyna Kucia-Garncarczyk, prezes Fundacji „Z sercem do Pacjenta”.

Bezpłatne badania- Po wykładach będzie można skorzystać z bezpłatnego pomiaru ciśnienia oraz poziomu cukru we krwi. Przygotowaliśmy dla uczestników bezpłatną analizę składu masy ciała, możliwość rozmów z przedstawicielami Delegatury w Rybniku Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ oraz Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tychach. Będzie można też porozmawiać z fizjoterapeutą. Spotkania organizowane przez Fundację „Z sercem do Pacjenta” wzbudzają duże zainteresowanie, co pokazuje, jak ważna jest edukacja społeczności w tym zakresie - dodaje prezes Fundacji „Z sercem do Pacjenta”.

Porozmawiaj ze specjalistami!

Klub Pacjenta to doskonała okazja do rozmowy ze specjalistami, zdobycia cennych informacji oraz zatroszczenia się o swoje zdrowie. Spotkanie ma charakter otwarty. Zaproszeni są mieszkańcy Tychów i okolic. Klub jest organizowany pod patronatem Prezydenta Miasta Tychy, Ministerstwa Zdrowia oraz Narodowego Funduszu Zdrowia. Więcej informacji na temat Klubów Pacjenta można przeczytać na http://www.zsercemdopacjenta.pl.

spotkanie klubu pacjenta

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.