Zdrowie

  • 26 marca 2024
  • 9 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 972

III edycja Eskulapiady Miejskiej w Tychach: pierwsza pomoc i zdrowy tryb życia

Za nami:

9 kwietnia odbędzie się trzecia edycja „Eskulapiady Miejskiej”, której pomysłodawcą oraz organizatorem jest Zespół Szkół im. Orląt Lwowskich w Tychach. Głównym celem przyświecającym wydarzeniu jest nie tylko promocja zdrowego stylu życia, ale także zwrócenie uwagi na konieczność edukowania młodych ludzi w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

pierwsza pomoc , eskulapiada
Ilustracja · fot. pixabay.com


W przysiędze Hipokratesa, którą składają lekarze wybrzmiewają słowa: „Zdrowy tryb życia i sposób odżywiania zalecał będę wedle swoich sił i osądu, mając na względzie pożytek cierpiących, chroniąc ich zaś przed szkodą i krzywdą.” Ten cytat okazuje się wciąż aktualny, gdyż dbałość o zdrowie, niesienie pierwszej pomocy i ratowanie ludzkiego życia to wartości najważniejsze oraz szczególnie istotny element edukacji młodzieży.

Kierując się tym przesłaniem, Zespół Szkół im. Orląt Lwowskich w Tychach Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach, wychodzi naprzeciw dzisiejszym potrzebom i prowadzi Sekcję Pierwszej Pomocy. Organizuje też Eskulapiadę, która skierowana jest do uczniów klas 7-8 szkół podstawowych.

Eskulapiada Tyska, wpisując się w obchody Światowego Dnia Zdrowia, odbędzie się 9 kwietnia na terenie Zespołu Szkół im. Orląt Lwowskich w Tychach przy ulicy Budowlanych 156.

Zgłoszenia do udziału w konkursie należy kierować do Zespołu Szkół im. Orląt Lwowskich w Tychach ZDZ w Katowicach - tel. 32 / 327-08-80, e-mail: s-tychy@zdz.katowice.pl do dnia 27 marca do godz.15.00.

III edycja Eskulapiady Miejskiej w Tychach

ar / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.