Zdrowie

  • 26 marca 2024
  • 1 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 2573

Wizyta Minister Zdrowia Izabeli Leszczyny w Szpitalu Megrez w Tychach

Szpital Megrez w ostatnich latach realizuje liczne inwestycje i konsekwentnie wprowadza nowe udogodnienia dla pacjentów. O systematycznym rozwoju placówki i planach na przyszłość rozmawiano w poniedziałek 25 marca podczas wizyty Minister Zdrowia Izabeli Leszczyny oraz pełniącego funkcję Prezydenta Tychów Macieja Gramatyki w Szpitalu Megrez.

Wizyta Minister Zdrowia Izabeli Leszczyny w Szpitalu Megrez w Tychach - 25.03.2024 · fot. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez


Minister zaprezentowano m.in. zmodernizowany niedawno Oddział Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej oraz nowoczesne Oddziały: Ginekologiczno-Położniczy i Neonatologiczny. W spotkaniu uczestniczyli Prezes Szpitala Mariola Szulc, radni oraz przedstawiciele kadry medycznej placówki.

25 marca Minister Zdrowia Izabela Leszczyna złożyła wizytę w Szpitalu Megrez w Tychach. Spotkanie było doskonałą okazją do zaprezentowania ostatnich inwestycji tyskiej placówki, które znacząco wpłynęły na podniesienie standardów leczenia oraz komfortu pacjentów. Wizytę szefowej resortu Zdrowia w tyskiej placówce rozpoczęły rozmowy, w których uczestniczył Pełniący Funkcję Prezydenta Miasta Tychy Maciej Gramatyka, Prezes Zarządu Szpitala Mariola Szulc, Dyrektor ds. Medycznych Mateusz Hanslik, dyrektor ds. Organizacyjno-Prawnych Grzegorz Gwóźdź oraz Zarząd, przedstawiciele kadry medycznej i radni. Rozmawiano m.in. o bieżącej sytuacji placówek ochrony zdrowia w kraju oraz planach reformowania i rozwoju opieki zdrowotnej. Co ważne, spotkanie przebiegło w bardzo życzliwej i twórczej atmosferze, co sprzyjało wymianie myśli i refleksji przez wszystkich jego uczestników.

Dyskutowano także na temat strategicznych kierunków rozwoju Szpitala Megrez w tym o utworzeniu SOR-u i innych działaniach planowanych z myślą o komforcie pacjentów. Minister podczas wizyty wyraziła swoje uznanie dla pracy i rozwoju Szpitala Megrez oraz dla zaangażowania kadry placówki.

Godne pochwały i uznania jest to, jak wiele środków miasto Tychy inwestuje w rozwój szpitala, tym samym dbając o bezpieczeństwo medyczne swoich mieszkańców. Warunki dla pacjentów, ale także dla kadry medycznej są naprawdę bardzo dobre, a potencjał rozwojowy szpitala i plany, jakie ma zarząd, są imponujące - powiedziała na zakończenie wizyty Minister Zdrowia Izabela Leszczyna.

W ramach prezentacji placówki, Prezes Szpitala Mariola Szulc przedstawiła listę zrealizowanych projektów modernizacyjnych. Na początek delegacja odwiedziła nowoczesny Oddział Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej, który niedawno zyskał zupełnie nowe oblicze i przeszedł gruntowny remont. To pierwszy etap dużej inwestycji o wartości ponad 23 mln złotych sfinansowanej przez Miasto Tychy, która obejmuje ukończoną już modernizację Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej oraz trwający do połowy tego roku remont Oddziału Chirurgii Rekonstrukcyjnej Narządu Ruchu.

Kierunek rozwoju szpitala to odpowiedź na rosnące potrzeby zdrowotne mieszkańców Tychów i okolic, które na bieżąco analizujemy. Wszystkie zmiany, jakie zachodzą w placówce to dowód na to, że nieustannie się rozwijamy i przede wszystkim chcemy oferować jak najwyższe standardy opieki medycznej w regionie. Bardzo się cieszę, że dzisiaj mogliśmy zaprezentować naszą działalność Minister Zdrowia i porozmawiać także na temat planów rozwoju placówki w przyszłości. Wizyta Minister jest dla nas dużym wyróżnieniem i bardzo za nią dziękuję. Skuteczna współpraca z Ministerstwem Zdrowia jest niezwykle ważna dla naszych dalszych działań  - podkreśliła Prezes Szpitala Megrez Mariola Szulc.

Kolejnym punktem wizyty była prezentacja Oddziału Ginekologiczno-Położniczego oraz Neonatologicznego, które po gruntownej modernizacji w 2021 roku, oferują komfortowe i nowoczesne warunki dla przyszłych mam i noworodków. Podczas rozmów z personelem medycznym, dyskutowano o procedurach znieczuleń zewnątrzoponowych do porodu, które są ważnym elementem opieki nad rodzącymi. Szczególnym momentem wizyty była prezentacja nowego muralu zdobiącego wejście na porodówkę.

To dzieło autorstwa znanego śląskiego artysty Wojciecha Walczyka, które jest nie tylko ozdobą korytarza, ale także miejscem, gdzie rodzice mogą uwiecznić pierwsze chwile ze swoim maleństwem.

- Wizyta Minister Zdrowia to potwierdzenie, że nasze wysiłki na rzecz tyskiej i regionalnej opieki zdrowotnej są dostrzegane na najwyższym szczeblu. W bezpośredniej rozmowie z Minister Zdrowia poruszyliśmy m.in. kwestię utworzenia sfinansowanego przez Ministerstwo Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Temat ten ma być poddany analizie. Ta ogromna inwestycja, byłaby uzasadniona z punktu widzenia bezpieczeństwa medycznego mieszkańców Tychów, ale także okolicznych miejscowości - podsumował pełniący funkcję Prezydenta Miasta Tychy Maciej Gramatyka - i dodał - bardzo nas cieszą słowa uznania, jakie wyraziła Pani Minister. Potwierdza to, że dobre zarządzanie placówką i długofalowa strategia jej rozwoju, którą jako miasto konsekwentnie wspieramy, przynoszą dobre efekty.   

Ostatnie inwestycje w MegrezTylko w ostatnich trzech latach Szpital Megrez w Tychach zrealizował szereg inwestycji podnoszących jakość usług medycznych i komfort pobytu pacjentów. Pomimo trwającej pandemii w 2021 roku otwarto zmodernizowany Oddział Ginekologiczno-Położniczy, Porodówkę oraz Oddział Neonatologiczny. W 2022 roku dobiegła końca termomodernizacja budynku szpitala, a latem tego samego roku na dachu Szpitala Megrez powstał nowoczesny neon. W styczniu 2024 uruchomiono Oddział Obserwacyjno-Zakaźny, zapewniający pacjentom i personelowi najwyższe standardy bezpieczeństwa. Niedawno zakończono kompleksową modernizację Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej, a obecnie trwa remont i przebudowa Oddziału Chirurgii Rekonstrukcyjnej Narządu Ruchu.

ar / tychy.info

źródło: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez Sp z o. o.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.