Zdrowie

  • 31 marca 2024
  • 14 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 1434

Zarażać ludzi naszą pasją do leśnego środowiska. Urodzinowa kąpiel leśna z okazji 6. urodzin Tyskich LoveLasów

Za nami:

W niedzielę 14 kwietnia Tyskie LoveLasy zapraszają na prozdrowotną kąpiel leśną z okazji urodzin powstania projektu!

Kąpiel leśna z Tyskimi LoveLasami , las spacer lovelasy
Kąpiel leśna z Tyskimi LoveLasami · fot. Tyskie LoveLasy


Anna Nowicka to dyplomowana przewodniczka kąpieli leśnych, przewodniczka leśna rodzin, edukatorka przyrodniczo-leśna, miłośniczka lasów i spacerów leśnych, adoratorka leśnego hamakowania, leśnej przyrody i spędzania czasu w naturze.

- Sześć lat temu, a dokładnie 10 kwietnia 2018 roku powstał projekt Tyskie LoveLasy. W naszych głowach i w naszym sercu był już dużo wcześniej, jednak liczymy czas od momentu pojawienia się dla Was publicznie na Facebooku, bo to właśnie wtedy ogłosiliśmy światu o naszym oficjalnym powstaniu, planie i zamiarach. Przez ostatnie 6 lat bardzo dużo się podziało, jednak idea projektu wciąż ta sama - zarażać ludzi naszą pasją do leśnego środowiska, zachęcać do spędzania czasu w lesie oraz do szanowania go. Zapraszamy Cię serdecznie na naszą wspólną, urodzinową kąpiel leśną, podczas której zanurzymy swoje zmysły w przecudownej wiosennej atmosferze lasu, zwolnimy tempo codziennego biegu i pośpiechu, wyciszymy się i zrelaksujemy - mówi Anna Nowicka.

Wydarzenie jest bezpłatne, jednak liczba osób mocno ograniczona. Jeśli zapiszesz się, a z jakichś powodów nie będziesz mogła/mógł wziąć udziału, bardzo proszę poinformuj nas o tym wcześniej, by w tej sytuacji z Twojego miejsca mogła skorzystać inna osoba.

ZAPISY: zapisać na wydarzenie możesz się poprzez:


Miejsce spotkania: osoby, które zapiszą się na wydarzenie, około tydzień przed wydarzeniem zostaną mailowo poinformowane o dokładnym miejscu spotkania i sposobie przygotowania się na leśne spotkanie.

Czas trwania: planowany czas urodzinowej kąpieli leśnej to 2,5 godziny. Jednak w zależności od potrzeb grupy, możliwy czas przedłużenia do 3 godzin.

Czym jest kąpiel leśna? Co będziemy robić?Kąpiel leśna/ Shinrin yoku - to prozdrowotna praktyka głębokiego zanurzania się w atmosferze lasu wszystkimi zmysłami. Podczas niedługiego, niespiesznego i bezwysiłkowego spaceru poczujemy, co las chce nam w danym momencie ofiarować, postaramy się być "Tu i Teraz", poczujemy zapach lasu, jego smak, zobaczymy go w sposób, w jaki do tej pory go nie widzieliśmy, dotkniemy go i posłuchamy, co do nas mówi.

Podczas kąpieli leśnej:  • Anna Nowicka jako przewodnik zaprosi uczestników do tak zwanych "leśnych zaproszeń" czyli aktywności, które pozwolą otworzyć swoje zmysły i w pełni doświadczać lasu
  • będziemy zanurzać się w leśnej atmosferze i otwierać się na wszystko, co las chce nam w danym momencie ofiarować
  • będziemy bacznie przyglądać się otaczającej nas przyrodzie, obserwować, słuchać, dotykać wąchać i smakować las
  • będziemy dzielić się wrażeniami, jeśli tylko będziesz miał/a na to ochotę
  • będziemy upajać się leśnym, zdrowym powietrzem
  • Kąpiel leśną zakończymy wspólną leśną herbatą oraz urodzinowym poczęstunkiem, rozmowami i dzieleniem się wrażeniami.


Informacje organizatoraUdział w wydarzeniu na własną odpowiedzialność. Nie ponoszę odpowiedzialności za ewentualne szkody zdrowotne (w tym ukąszenia, pogryzienia itp.) oraz szkody materialne powstałe podczas wydarzenia. Jako organizator zastrzegam sobie prawo zmiany terminu/godziny wydarzenia. Do zobaczenia na leśnym szlaku. Ania.


lovelasy

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.