Zdrowie

  • 26 stycznia 2024
  • wyświetleń: 1124

Tyski policjant odznaczony krzyżem „Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony Dla Zdrowia Narodu”

Oddawanie krwi jest najwspanialszym darem i działaniem na rzecz niesienia pomocy osobom chorym i wymagającym leczenia. Właśnie za ten dar młodszy aspirant Paweł Tutas, profilaktyk z Komendy Miejskiej Policji w Tychach, został odznaczony krzyżem „Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony Dla Zdrowia Narodu”. Policjant oddał już 25 litrów krwi.

Tyski policjant odznaczony krzyżem „Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony Dla Zdrowia Narodu” - 01.2024 · fot. KMP Tychy


Podczas uroczystej gali, która odbyła się na sali kongresowej Stadionu Śląskiego w Chorzowie uhonorowano osoby najbardziej zaangażowane w ideę krwiodawstwa. Wydarzenie to uświadamia, jak bezcenne jest oddawanie krwi i zachęca innych do dzielenia się tym unikalnym darem.

Wśród wyróżnionych osób znalazł się policjant z Komendy Miejskiej Policji w Tychach. Młodszy aspirant Paweł Tutas, pełniący na co dzień służbę w Zespole do spraw Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii został odznaczony medalem „Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony Dla Zdrowia Narodu”. Odznaczenie to wręczane jest osobom, które oddały ponad 20 litrów krwi lub odpowiadającą tej objętości ilość innych jej składników.

Młodszy aspirant Paweł Tutas w Policji służy od 10 lat. Oddał już 25 litrów tego najcenniejszego daru życia, a co najważniejsze, nie ma zamiaru na tym poprzestać.

Gratulujemy i zachęcamy innych do zostania dawcą. Pamiętajmy, że dzielenie się krwią nic nie kosztuje, a każda kropla jest bezcenna, ponieważ ratuje to, co najcenniejsze - ludzkie życie.

ar / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.