Zdrowie

  • 23 stycznia 2024
  • 23 lutego 2024
  • wyświetleń: 1833

Do Tychów przyjedzie mammobus. Kto może zapisać się na badanie?

Za nami:

LUX MED zaprasza do mobilnej pracowni mammograficznej, która stanie w Tychach 22 lutego w godzinach od 10.00 do 16.00 i 23 lutego w godzinach od 8.30 do 15.00 przy markecie Kaufland, ul. Księdza Tischnera 1.

mammobus
Mammobus · fot. LUX MED


LUX MED Diagnostyka zaprasza panie w wieku od 45 do 74 lat na bezpłatne badania mammograficzne w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ (etap podstawowy). Badaniami objęte są ubezpieczone panie od 45 do 74 roku życia, które w ciągu ostatnich 24 miesięcy nie korzystały z bezpłatnej mammografii.

Mammografię w programie można wykonać w dowolnej lokalizacji, niezależnie od swojego miejsca zamieszkania i bez skierowania lekarskiego. Badajmy się regularnie i dbajmy o swoje zdrowie!

Mammografia jest najbardziej czułym i specyficznym badaniem w zwalczaniu raka piersi. Pozwala na wykrycie zmian, których nie można zaobserwować podczas samokontroli piersi. Wczesne wykrycie nowotworu umożliwia natychmiastowe, skuteczne leczenie i daje niemal 100 % gwarancję powrotu do zdrowia.

W przypadku wykrycia nieprawidłowości udział w programie zapewnia szybką ścieżkę diagnostyki i leczenia, a dzięki stałemu monitoringowi usprawniamy kontakt z placówkami prowadzącymi dalszą diagnostykę i przyspieszamy ewentualne konieczne leczenie.

LUX MED szczególnie zaprasza nowe roczniki pań urodzonych w latach 1975 - 1979, które nie mogły dotychczas korzystać z badań oraz panie urodzone w latach 1950 - 1954, które mogą powrócić do programu. Rejestracja pod nr tel. 22 880 90 80 (*3).

W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym trzeba przygotować dowód osobisty. Na badanie należy zabrać ze sobą zdjęcia lub płyty CD z poprzednich mammografii, o ile nie były one wykonane w pracowni LUX MED. LUX MED prosi o stawienie się na badanie w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

Więcej informacji na temat mammografii, Programu Profilaktyki Raka Piersi i innych badaniach z zakresu diagnostyki obrazowej znajdziecie Państwo na stronie http://www.luxmed-diagnostyka.pl.

mammografia

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.