Zdrowie

  • 10 stycznia 2024
  • 28 stycznia 2024
  • wyświetleń: 4679

[WIDEO, FOTO] Tak wygląda nowy Oddział Obserwacyjno-Zakaźny w szpitalu Megrez

W poniedziałek 15 stycznia oficjalnie otwarto zmodernizowany Oddział Obserwacyjno-Zakaźny Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Megrez w Tychach. Zobaczcie, jak wygląda!

Otwarcie nowego Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego w szpitalu Megrez - 15.01.2024 · fot. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez


To inwestycja o wartości blisko 13 mln złotych. Oddział przeszedł gruntowny remont, który zrealizowany został w ciągu 12 miesięcy.

W konferencji prasowej zorganizowanej z okazji otwarcia Oddziału wzięli udział m.in.: Prezes Szpitala Megrez w Tychach Mariola Szulc, pełniący funkcję Prezydenta Miasta Tychy Maciej Gramatyka, Sekretarz Województwa Śląskiego Krzysztof Dzierwa, który odczytał oficjalny list w imieniu Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego, Dyrektor Wydziału Zdrowia Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego Małgorzata Rasała-Tomczyk, Ordynator Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego dr n. med. Aldona Mularczyk.

Po wystąpieniach oraz oficjalnym zwiedzaniu Oddziału Szpital Megrez przygotował również wykład prof. Anatola Panasiuka dotyczący wykorzystania sztucznej inteligencji w medycynie.

Loading...


Oddział Obserwacyjno-Zakaźny znajduje się na III i IV piętrze tzw. Pawilonu Zakaźnego i posiada łącznie 8 izolatek dla pacjentów. Obie kondygnacje przeszły gruntowne prace remontowe - od nowa zaprojektowano funkcjonalny układ pomieszczeń, instalacje elektryczne, teletechniczne, sanitarne czy wentylacji mechanicznej. Wszystkie pomieszczenia zyskały nowe wyposażenie oraz meble i zostały doposażone w wysokiej klasy sprzęt medyczny. W izolatkach znalazły się także najnowszej generacji łóżka Famed Nexo, posiadające elektryczne sterowanie, opracowane specjalnie z myślą o wygodzie pacjentów i personelu.

Oddział realizuje programy lekowe oraz zajmuje się diagnostyką i leczeniem szeregu chorób zakaźnych, w tym w szczególności: chorób wątroby o etiologii zakaźnej, w tym zakażeń wirusami HBV i HCV, niezakaźnych chorób wątroby - autoimmunologicznych, toksycznych uszkodzeń wątroby, marskości wątroby, chorób dróg żółciowych, zakaźnych i pasożytniczych chorób przewodu pokarmowego, bakteryjnych chorób odzwierzęcych, zakażeń skóry, tkanki podskórnej czy układu moczowo - płciowego. Nasi specjaliści wykonują również przeszczepy mikrobioty jelitowej u chorych z biegunką na podłożu zakażenia Clostridioides difficile.

ar / tychy.info

źródło: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez Sp z o. o.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.