tychy.info

Reklama

Telewizja

  • 9 czerwca 2020

Robert Biedroń o potrzebie ratowania miejsc pracy

Kandydat na prezydenta Polski z ramienia Lewicy Robert Biedroń przyjechał w poniedziałek, 8 czerwca do Bielsku-Białej. Mówił o potrzebie ratowania miejsc pracy, głównie w branży motoryzacyjnej.

Spotkanie z Robertem Biedroniem w Bielsku-Białej - 08.06.2020 · fot. mp / bielsko.info


Kandydat Lewicy Robert Biedroń w Bielsku-Białej zaapelował do rządu o wdrożenie planu stabilizacyjnego i naprawczego dla branży motoryzacyjnej. Według niego ten dział gospodarki z powodu epidemii koronawirusa jest poważnie zagrożony. - Polska musi walczyć o środki z Unii Europejskiej na wsparcie przemysłu motoryzacyjnego. Polska nie może być już na kolanach, tak jak to jest teraz za rządów PiS-u. Lewica będzie walczyć o te środki - zadeklarował Biedroń.

Zapis relacji na żywo z briefingu prasowego na Placu Wojska Polskiego - 08.06.2020

Loading...


Uczestniczący w spotkaniu z bielszczanami poseł Przemysław Koperski podkreślał, że Bielsko-Biała to bijące serce polskiej motoryzacji. - To serce jest po lewej stronie. Dziś, kiedy przerwane zostały światowe dostawy dostaw, gdy fabryki nie mają kupców na samochody, a tysiące pracowników straciło pracę, potrzebne jest wsparcie polskiego rządu. Oczekujemy takiego pakietu, jaki został w wprowadzony w Niemczech, gdzie na zakup samochodu dostaje się dotacje. Liczymy, że rząd to wprowadzi. Robert Biedroń jest jedynym politykiem, który się interesuje tą sprawą i tym, co dzieje się w Bielsku-Białej - podkreślił parlamentarzysta z Podbeskidzia.

Biedroń ustosunkował się też do przedwyborczych sondaży, z których wynika, że nie ma szans na wejście do drugiej tury.

- Wybory prezydenckie to nie wyścigi konne, tu się nie obstawia, tu się głosuje. Prawdziwy sondaż będzie 28 czerwca. Jeśli chcecie Polski, która rozmawia o nowych miejscach pracy, o tym by ratować już istniejące miejsca pracy, to głosujcie na Lewicę. My chcemy mówić o tym, co ludzi najbardziej interesuje. Inni o tym nie mówią, oni się tylko kłócą, a my chcemy budować wspólnotę. Lewica nikogo nie zostawia z tyłu, nie mówi nic "o was bez was". Jeśli chcecie by Polska nie była likwidowana, prywatyzowana, żeby nie znikały połączenia kolejowe, autobusowe, to głosujcie na nas. Od 15 lat rządzi w Polsce prawica, trzeba jej wystawić czerwoną kartkę. Koniec z dzieleniem ludzi, budujmy wspólnotę - apelował kandydat Lewicy na prezydenta.

raz / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wybory prezydenckie 2020

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wybory prezydenckie 2020" podaj