tychy.info

Reklama

Telewizja

  • 16 kwietnia 2020

20 punktów karnych w kilkadziesiąt sekund. 30-latek stracił prawo jazdy

Zaledwie kilkadziesiąt sekund wystarczyło 30-letniemu kierowy mercedesa, by zgromadzić na swoim koncie 20 punktów karnych oraz stracić prawo jazdy. Kierowcę, który rażąco naruszył przepisy ruchu drogowego, zatrzymała grupa SPEED z Tychów. Apelujemy o rozwagę na drodze - szaleńcze przejażdżki mogą zakończyć się tragedią.

Nie trudno sobie wyobrazić jak może zakończyć się jazda w mieście z nadmierną prędkością i bez wyobraźni. Dlatego policjanci grupy SPEED z tyskiej drogówki natychmiast reagują na rażące wykroczenia na drodze, które mają wpływ na bezpieczeństwo mieszkańców. Policjanci przerwali szaleńczą jazdę 30-letniego kierującego mercedesem. Mężczyzna nie dość, że przekroczył dozwoloną prędkość powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym, to jeszcze wyprzedzał na przejściu dla pieszych.

Zarówno przekroczenie dozwolonej prędkości, jak i wyprzedanie w rejonach przejść dla pieszych jest jedną z głównych przyczyn najbardziej tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Przy takiej prędkości zderzenie z pieszym na pasach to zwykle dla niego wyrok śmierci... Kierujący stracił prawo jazdy, a na jego konto trafiło 20 punktów karnych oraz 600 złotych mandatu.

- Przypominamy, że nadmierna prędkość może zabić! Niestety niektórzy kierujący zapominają lub, co gorsza, ignorują ten fakt, narażając swoim zachowaniem nie tylko swoje zdrowie i życie, ale również bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego po raz kolejny apelujemy o rozsądek na drodze - zwracają uwagę policjanci.

BM / tychy.info
źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.