tychy.info

Reklama

Telewizja

  • 16 kwietnia 2020
  • 17 kwietnia 2020

Ekipa maseczkowozu rozdawała maseczki mieszkańcom

W odpowiedzi na wprowadzony obowiązek zasłaniania twarzy maseczkowóz Libero wyruszył wczoraj w trasę, w trakcie której rozdawał je mieszkańcom Katowic i Chorzowa. Ogromne zainteresowanie akcją spowodowało, że już pierwszego dnia rozdano cały zapas. W odpowiedzi na to Libero dokupiło dodatkową pulę 4 tysięcy maseczek i w czwartek wyruszyło z nimi do mieszkańców Katowic, Tychów i Mikołowa.

Specjalny maseczkowóz wraz z załogą rozpoczął swoją misję dostarczania dodatkowych 4 tys. darmowych maseczek ochronnych mieszkańcom Katowic, Tychów i Mikołowa. Aby wykluczyć konieczność przemieszczania się mieszkańców, pojazd przez dwa dni zawitał w sumie do ponad 20 dzielnic w kilku miastach. Są to często odwiedzane punkty, miejsca w których mieszkańcy naturalnie bywają m. in. okolice lokalnych marketów, sklepów i bazarów. W ten sposób Libero Katowice chce wspomóc mieszkańców regionu w walce z koronawirusem i w tym szczególnym okresie być blisko nich.

- Libero Katowice zawsze jest blisko ludzi. Nie tylko ze względu na naszą lokalizację, ale i poprzez organizowane akcje adresowane do mieszkańców. Akcja rozdawania maseczek ochronnych idealnie trafiła w potrzeby mieszkańców, dlatego już pierwszego dnia widząc, że rozdamy całą pulę ponad 3 tysięcy maseczek dokupiliśmy dodatkowe 4 tysiące. Łącznie rozdamy 7 tysięcy maseczek w Katowicach, Chorzowie, Tychach i Mikołowie. Akcję zakończymy dzisiaj w sąsiadujących z Libero osiedlach. Życzymy wszystkim zdrowia i wierzymy, że już niedługo spotkamy się w Libero - mówi Grzegorz Filipczyk, dyrektor Libero.

Loading...


Załoga maseczkowozu, ubrana w rękawiczki i maseczki, dba o zachowanie zasad bezpieczeństwa i odstępy między osobami stojącymi w kolejce. Maseczki trafiły również do osób, które pomimo panującej sytuacji, muszą pracować np. kierowców autobusów.

Maseczkowóz z Galerii "LIBERO" dotarł do Tychów około godziny 14.00. Zagościł m.in przy City Point, Placu Baczyńskiego, a także przy sklepach Biedronka przy ul. Kopernika, Auchan i E. Leclerc. W ciągu godziny setki tyszan wzięło udział w akcji.

BM, ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj