Telewizja

  • 13 marca 2024
  • 16 marca 2024
  • wyświetleń: 2734

[ZDJĘCIA, WIDEO] Przewoził nielegalnych migrantów w naczepie ciężarówki

We wtorek 12 marca o godzinie 9:29 dyżurny tyskiej policji otrzymał zgłoszenie, że w naczepie samochodu ciężarowego, który przyjechał z Czech do jednej z firm przy ul. Przejazdowej znajdują się uchodźcy.

Przewoził nielegalnych migrantów w naczepie ciężarówki - 12.03.2024 · fot. 112tychy.pl


Na miejsce zgłoszenia zadysponowany został jeden z patroli prewencji KMP Tychy. Dwaj mężczyźni zostali zatrzymani, a na miejsce wezwani zostali funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej z placówki w Sosnowcu.

Przewoził uchodźców w naczepie ciężarówki. Zatrzymanie na ul. Przejazdowej - 12.03.2024 · fot. 112tychy.pl


Okazało się, że w przestrzeni ładunkowej samochodu ciężarowego, wśród przewożonego ładunku w postaci belek z folią ukrywało się 2 mężczyzn w wieku 19 i 29 lat. Mundurowi przeprowadzili wobec nich kontrolę legalności pobytu. Żaden z ujawnionych obcokrajowców nie posiadał dokumentów uprawniających do legalnego pobytu na terytorium Polski. Obaj zostali zatrzymani i przewiezieni do pomieszczeń służbowych Straży Granicznej. Obecnie z mężczyznami trwają czynności służbowe zmierzające do potwierdzenia ich danych osobowych.

ar / tychy.info

źródło: 112tychy.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.