Reklama

Telewizja

  • 5 września 2023
  • 6 września 2023
  • wyświetleń: 1482

Tyska Wataha wyrusza na polowanie! Koszulki hokeistów nawiązują do nazwy dzielnicy Tychów

Sezon w Tauron Hokej Lidze zbliża się wielkimi krokami - rozpocznie się już w najbliższy piątek 8 września. W tym tygodniu klub GKS Tychy zaprezentował koszulki meczowe wicemistrzów Polski.Ważnym elementem są detale, które dopełniają całość. Na koszulkach można zobaczyć m.in pięć gwiazdek, specjalnie dedykowaną metkę, ale największą nowością jest motyw wilka. W nadchodzących miesiącach jego wizerunek będzie pełnił kluczową rolę w działaniach promocyjno-marketingowych.

TYSKA WATAHA to hasło przewodnie sekcji hokeja na lodzie przed zbliżającymi się rozgrywkami. Jest to nawiązanie do historii powstania miasta i dzielnicy Wilkowyje. Legenda głosi, że w dawnych czasach, kiedy w Tychach nie było jeszcze kościoła parafialnego, mieszkańcy osady musieli chodzić na nabożeństwa do parafii w Mikołowie. Droga biegła przez lasy rozciągające się pomiędzy Mikołowem a Tychami, które były pełne drapieżnych wilków.

Tyska Wataha - prezentacja koszulek na nowy sezon


Pielgrzymi słyszeli straszliwe wycie zwierząt, dlatego nazwali powstałą tam później osadę „Wilkowyje”. Nieraz musieli też uciekać przed wilkami i dobiegali do swoich domów „zdyszani”. Stąd utarła się nazwa osady: „Dychy”, którą później zmieniono na „Tychy”. W taki sposób powstał pomysł na realizację spotu promującego koszulki przed startem sezonu.

WATAHA kojarzy się przede wszystkim ze stadem, walecznością, oddaniem i bezwzględną miłością. To wszystko cechuje również hokeistów GKS-u Tychy oraz kibiców, którzy wspierają zespół przez cały sezon.

Tyska Wataha - prezentacja koszulek na nowy sezon


Nie tylko trykoty meczowe powinny stanowić ważny element garderoby trójkolorowego kibica. Na prezentacji hokeiści pojawi się w okolicznościowych koszulkach i czapkach. Produkty cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem i cały czas można je kupić w sklepie klubowym. Ponadto symbol wilka pojawił się również w szkolnych akcesoriach, a to jeszcze nie koniec. Żaden członek watahy nie powinien chodzić głodny, dlatego klub przygotowuje ekstra niespodziankę. Koszulki meczowe na sezon 2023/24 będzie można kupić już w tym tygodniu w sklepie klubowym GKS Tychy na Stadionie Miejskim. Ich cena wynosi 289 zł.

Wilk stał się również bardzo ważnym elementem drugiej edycji akcji ” Z Klasą na Zimowym”. Jedną z nagród będzie wycieczka do Zoo we Wrocławiu, gdzie dzieci z bliska będą mogły zobaczyć wilczą watahę.

Tyska Wataha - prezentacja koszulek na nowy sezon

ar / tychy.info

źródło: GKS Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.