tychy.info

Reklama

Telewizja

  • 26 kwietnia 2023
  • 13 maja 2023

[WIDEO, FOTO] Festyn chleba w Tychach

W poniedziałek 8 maja tyski Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprosił na "Festyn chleba". Choć zdjęcia nie oddają smakowitego zapachu świeżutkiego pieczywa, warto zobaczyć jak upłynęło poniedziałkowe popołudnie z chlebem w tle. A jak można zobaczyć, nie zabrakło uczty i dla ducha i dla ciała!

Reklama

Festyn chleba w Tychach zorganizowany przez Uniwersytet Trzeciego Wieku - 08.05.2023 · fot. Miejskie Centrum Kultury w Tychach


"Tychy - nie tylko dobre piwo, ale i pieczywo" - to hasło przewodnie wydarzenia, którego celem było promowanie tyskiego chleba i tyskich piekarń, ale także - istotne dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia - rozpowszechnianie idei spożywania zdrowego, wypiekanego na naturalnym zakwasie pieczywa.

Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach programu "UTW dla społeczności", którego koordynatorem jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę" w Warszawie. Tyski UTW jest jednym z dziesięciu uniwersytetów w całej Polsce, zaproszonych przez Towarzystwo "ę" do udziału w projekcie, a jedynym na terenie Śląska.

Program "UTW dla społeczności" finansowany jest ze środków Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności.W programie Festynu Chleba znalazły się:

  • wykład Piotra Matuszka z Archiwum Państwowego w Katowicach "Gdzie chleb nasz powszedni wypiekano, piekarskie tradycje w Tychach";
  • występ Raisy Miszteli, finalistki programu The Senior Voice, zespołu UTW Tychy Live Music oraz zespołu folklorystycznego Ściernianeczki;
  • wystawa archiwalnych i współczesnych zdjęć tyskich piekarń;
  • degustacja wypieków tyskich piekarzy.


Wydarzeniu towarzyszył konkurs na najlepsze przepisy na domowy wypiek chleba. Na autorów najciekawszych przepisów czekały upominki.

ar / tychy.info

źródło: Miejskie Centrum Kultury

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.