Telewizja

  • 1 czerwca 2022
  • 3 czerwca 2022
  • wyświetleń: 3344

[WIDEO] Dominik Nowak trenerem GKS Tychy!

Dominik Nowak został nowym trenerem piłkarzy GKS-u Tychy. 50-letni szkoleniowiec podpisał we wtorek, 31 maja kontrakt z tyskim klubem, który będzie obowiązywał przez najbliższe dwa sezony, do 30 czerwca 2024 roku.Urodzony w Łodzi, trenerską karierę rozpoczynał od pracy w Górniku Polkowice, gdzie najpierw prowadził grupy młodzieżowe, następnie drugi zespół, aż w końcu objął stery pierwszej drużyny. Łącznie w klubie z Polkowic spędził pięć lat, przechodząc drogę od 4. do 1. Ligi.

Następnie prowadził Flotę Świnoujście, Motor Lublin i Wigry Suwałki. Z ostatnim z tych klubów, oprócz dobrych wyników osiąganych na zapleczu Ekstraklasy, awansował do półfinału Pucharu Polski, odpadając po zaciętym dwumeczu z Arką Gdynia.

- Wybór trenera pierwszej drużyny jest jednym z najważniejszych aspektów w funkcjonowaniu klubu, dlatego też nie chcieliśmy podejmować tej decyzji pochopnie. Dominik Nowak pracując w poprzednich klubach zanotował wiele dobrych wyników i ugruntował swoją pozycję na rynku szkoleniowców. Ogromną rolę przykłada do taktyki i organizacji gry. Wierzę, że pod jego wodzą zanotujemy progres w tych i innych elementach, co zaowocuje wynikami na miarę oczekiwań naszych i kibiców - mówi Leszek Bartnicki, prezes KP GKS Tychy.

Prezes GKS Leszek Bartnicki i trener Dominik Nowak - 01.06.2022
Prezes GKS Leszek Bartnicki i trener Dominik Nowak. · fot. Łukasz Sobala / pressimages.pl


Największe trenerskie sukcesy Dominik Nowak święcił jednak w trakcie trzyletniej pracy w Miedzi Legnica. Awans do PKO Ekstraklasy, ćwierćfinał oraz półfinał Pucharu Polski. Łącznie drużynę z Dolnego Śląska prowadził w 109. spotkaniach.

Ostatnim klubem wychowanka Łódzkiego Klubu Sportowego była Korona Kielce, gdzie pracował do końca rundy jesiennej minionych rozgrywek. W momencie odejścia zespół, który przed kilkoma dniami awansował do najwyższej klasy rozgrywkowej, plasował się na 3. miejscu w tabeli Fortuna 1 Ligi.

Pierwszy trening przed sezonem 2022/23 trener Dominik Nowak wraz ze swoim sztabem, który zostanie ogłoszony w najbliższych dniach, poprowadzi w poniedziałek, 13 czerwca.

ar / tychy.info

źródło: GKS Tychy

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.