tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Telewizja

  • 20 grudnia 2021
  • 21 grudnia 2021

Migający pracownik MOPS laureatem nagrody Śląski Prometeusz 2021

Loading...
W piątek, 17 grudnia poznaliśmy laureatów konkursu "Śląski Prometeusz 2021" organizowanego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Województwa Śląskiego. Wśród nagrodzonych znalazł się Marcin Brodowiak - pracownik socjalny Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tychach. Poznajcie bohatera, który działa dla naszej lokalnej społeczności!

Marcin Brodowiak jest pracownikiem socjalnym i tłumaczem języka migowego. Miganie to jego pasja. Swoimi umiejętnościami dzieli się z innymi, prowadząc darmowe warsztaty. Jego celem jest dalsze propagowanie języka migowego i świata osób niesłyszących. Jak przyznaje dyrektor tyskiego MOPS, pan Marcin ma pomysł na pomoc potrzebującym mieszkańcom i robi to z pasją.

Jak podkreśla pan Marcin, nie powinno się używać określenia "głuchoniemi" - o osobach z tą niepełnosprawnością powinno się mówić, że są głusi lub niesłyszący. Dlaczego?

- Większość osób głuchych czuje się urażona, kiedy czyta, że są "niemi". Oni mają swój język. Tym językiem jest Polski Język Migowy (PJM) i nim się posługują - wyjaśnia Marcin Brodowiak.

Celem konkursu "Śląski Prometeusz" jest wyłonienie i nagrodzenie wybitnych, wyróżniających się pracowników pomocy społecznej i integracji społecznej w województwie śląskim, którzy swoją postawą i zaangażowaniem wyróżniają się wśród innych pracowników systemu. Misją konkursu jest także promocja zawodów pomocowych, podniesienie ich prestiżu i poprawy wizerunku.

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.