tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 16 października 2020

W Parku Niedźwiadków powstanie nowy plac zabaw?

Niedawno informowaliśmy o tym, że fontanna w Parku Niedźwiadków przejdzie metamorfozę (artykuł znajdziesz TUTAJ). Teraz radni Rady Miasta zawnioskowali o uwzględnienie w planie inwestycji na 2021 rok remontu tamtejszego placu zabaw.

- Obecnie plac nie spełnia żadnych norm, jeśli chodzi o bezpieczeństwo i pisząc bez ogródek - szpeci krajobraz całego parku - piszą radni Iwona Oleksiak, Marek Gołosz i Sławomir Wróbel. - Biorąc pod uwagę planowany remont fontanny, tworzenie miejsca edukacji wokół powalonego drzewa (pomnika przyrody), budowa nowego placu zabaw idealnie wpisuje się w pozostałe inicjatywy i projekty. W przypadku braku możliwości realizacji w przyszłym roku, wnosimy o umieszczenie pozycji w WPF z granicznym terminem wykonania w 2022 roku - dodają.

W odpowiedzi na interpelację czytamy, że w związku rozpoczętą modernizacją przestrzeni Parku Niedźwiadków, w ramach której realizowany będzie remont fontanny oraz wymiana i ujednolicenie wszystkich ławek (56 ławek i 8 siedzisk), Tyski Zakład Usług Komunalnych planuje również, w ramach własnych - bieżących działań, wykonanie w przyszłym roku koncepcji dotyczącej placu zabaw.

Koncepcja uwzględniać będzie dostosowanie placu zabaw do nowych standardów wynikających z wprowadzonego zarządzeniem Prezydenta "Systemu zarządzania publicznymi terenami zieleni dla miasta Tychy", tj. zastosowanie naturalnych rozwiązań, materiałów i kolorów z myślą o zapewnieniu przestrzeni pobudzającej kreatywność użytkowników.

- Wszystkie place zabaw, którymi administrujemy są poddawane systematycznej ocenie m.in. pod kątem bezpieczeństwa. Wykonany 22 maja br. przegląd placu zabaw dopuścił plac do użytku jako miejsce bezpieczne - informuje Agnieszka Lyszczok, dyrektor Tyskiego Zakładu Usług Komunalnych.

BM / tychy.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.