Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 12 października 2020

Policjanci sprawdzają czy mieszkańcy stosują się do zaleceń sanitarnych

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

W związku z obowiązującymi od 10 października na terenie kraju nowymi przepisami tyscy policjanci sprawdzają czy mieszkańcy respektują obowiązujące nakazy. Głównym celem mundurowych jest ochrona zdrowia i życia ludzkiego.

Od 10 października na terenie Polski obowiązują nowe przepisy dotyczące walki z pandemią koronawirusa. Na terenie całego kraju została wprowadzona „żółta strefa”. W związku z rosnącą ilością zakażeń i w trosce o zdrowie i życie mieszkańców tyscy policjanci sprawdzają czy wszyscy stosują się do obowiązujących zaleceń.

Tylko w miniony weekend mundurowi podjęli 97 interwencji związanych z naruszeniem aktualnie obowiązujących przepisów głównie nieprzestrzeganiem obowiązku zasłaniania twarzy. Te potwierdzone interwencje, a było ich 90, zakończyły się łącznie 6 pouczeniami, 123 mandatami karnymi oraz 5 wnioskami do sądu.

- Miejmy na uwadze powagę sytuacji i stosujmy się do obowiązujących przepisów. W ten sposób chronimy siebie i innych. Lekceważenie zaleceń może zagrozić naszemu zdrowiu, a nawet życiu! W tych trudnych czasach trzeba wykazać się odpowiedzialnością za siebie i innych - apelują mundurowi.

BM / tychy.info, źródło: KMP Tychy

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.