tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 9 października 2020
  • 11 października 2020

"Pełną Parą ku Przyszłości" - parowóz przejechał przez Tychy!

To była prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników pociągów. Z okazji 10-lecia Kolei Śląskich na trasy Śląska w ten weekend wyruszył skład z lat 20-tych z parowozem na czele. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę pojawił się w Tychach! Zobaczcie wideo nakręcone przez naszego czytelnika. Zachęcamy do podzielenia się własnymi zdjęciami i filmikami z tego wydarzenia!

parowóz, 10 lat Kolei Śląskich
Parowóz Kolei Śląskich w Katowicach · fot. Koleje Śląskie


Zabytkowy skład przejechał przez miasta regionu - Katowice, Tychy, Bytom, Mysłowice, Mikołów, Orzesze i Rybnik już w sobotę, 11 października. Dzień później "pociąg retro" zawitał do Katowic, Tychów, Pszczyny, Czechowic-Dziedzic oraz Bielska-Białej. Pojawił się też w Bytomiu, Rudzie Śląskiej i Gliwicach.Łącznie w sobotę oraz niedzielę uruchomionych zostało sześć przejazdów. Ze względów bezpieczeństwa na pokładzie każdego pociągu specjalnego zaplanowane zostało 150 miejsc dla pasażerów. Wśród atrakcji, oprócz przejazdów zabytkowego składu, można było obserwować również wodowanie parowozu. To bardzo specyficzny i dawno nie widziany na śląskich torach proces napełniania tendra wodą. Zapas wody wystarczy na przejechanie około 130 kilometrów. To było naprawdę niezwykłe wydarzenie. Ostatni raz na podobną skalę, parowóz jeździł po śląskich torach w 2010 roku.

parowóz - rozkład

parowóz - rozkład


Koleje Śląskie zostały utworzone 8 kwietnia 2010 przez samorząd województwa śląskiego. Pierwsze składy ruszyły w trasy 1 października 2011. Od grudnia 2012 spółka przejęła od Przewozów Regionalnych obsługę niemal wszystkich regionalnych połączeń kolejowych w województwie śląskim.

Bieżące informacje na temat wydarzenia można śledzić na Facebooku Kolei Śląskich: www.facebook.com/KolejeSlaskieOfficial/

ar, raz / tychy.info
źródło: Koleje Śląskie

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.