tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 9 października 2020
  • 12 października 2020

Tychy w czołówce najlepszych samorządów w rankingu Wspólnoty

7 października podczas gali Samorządowego Forum Kapitału i Finansów w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach nagrodzono samorządy, które najlepiej radzą sobie z inwestycjami i pozyskiwaniem środków unijnych. Miasto Tychy zostało wyróżnione w obu tych kategoriach. Nagrody przyznawane są przez pismo Samorządu Terytorialnego "Wspólnota”.

Tychy w czołówce najlepszych samorządów w rankingu Wspólnoty
Tychy w czołówce najlepszych samorządów w rankingu Wspólnoty · fot. UM Tychy


Miasto Tychy znalazło się w pierwszej dziesiątce w kategorii miast na prawach powiatu w rankingu wydatków inwestycyjnych samorządów w latach 2017-2020 oraz w rankingu podsumowującym wykorzystanie środków unijnych w latach 2014-2019. W tym ostatnim rankingu zwyciężyło Krosno, na drugim miejscu znalazły się Gliwice, a ostatnie miejsce na podium zajął Nowy Sącz. Na kolejnych miejscach uplasował się Słupsk, Płock, Rybnik, Dąbrowa Górnicza, Świnoujście, Tychy i Łomża. W kategorii miast wojewódzkich na podium znalazł się Olsztyn, Rzeszów i Białystok.

W rankingu wydatków inwestycyjnych w śr ód miast na prawach powiatu I miejsce zajęło Świnoujście przed Krosnem i Koninem. W pierwszej „10” znalazły się także Gliwice, Płock, Suwałki, Rybnik, Tychy, Sopot i Tarnów.

- Wszystkie inwestycje, nawet te najmniejsze są bardzo ważne, to one generują rozwój miast i w dużej mierze poprawiają jakość życia ich mieszkańców. Wiele z nich realizujemy w oparciu o środki unijne - dzięki nim m.in. przebudowaliśmy DK-1 i DK-86, powstały w Tychach parkingi wielopoziomowe, zakupiliśmy nowoczesne i ekologiczne autobusy. To duży sukces Tychów, po raz kolejny znaleźć się w krajowej czołówce w obu tak ważnych kategoriach rankingu - mówi Andrzej Dziuba, prezydent Tychów.

Autorami rankingu są Paweł Swianiewicz - profesor ekonomii, kierownik Katedry Rozwoju i Polityki Lokalnej na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego oraz Julita Łukomska, która jest adiunktem w tej samej katedrze. Jak podkreślają autorzy to „jedno z najważniejszych zestawień pokazujących aktywność samorządów w Polsce”.

Nagrodę w imieniu Miasta Tychy na gali Samorządowego Forum Kapitału i Finansów odebrała Ewa Grudniok, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Tychy.

BM / tychy.info, źródło: UM Tychy

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.