tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 8 października 2020
  • 9 października 2020

Kolejna klasa w Kruczku i w ZS nr 6 na kwarantannie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

Jedna z klas w Liceum Ogólnokształcącym im. Leona Kruczkowskiego w Tychach została skierowana na kwarantannę - taką informację przekazała nam w czwartek, 8 października Dorota Gnacik, dyrektor Miejskiego Centrum Oświaty w Tychach. Koronawirusa wykryto też u uczennicy Zespołu Szkół nr 6.

W czwartek, 8 października powiadomiono Miejskie Centrum Oświaty, że u ucznia I Liceum Ogólnokształcącego im. Leona Kruczkowskiego, stwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2. Cała klasa wraz ze swoimi rodzinami została skierowana przez sanepid na kwarantannę. Jak poinformowała Dorota Gnacik, izolacji nie został poddany żaden z nauczycieli.

Tego samego dnia również u uczennicy Zespołu Szkół nr 6 w Tychach stwierdzono zakażenie koronawirusem. Cała klasa i 8 nauczycieli do 16 października mają przebywać na kwarantannie i uczyć się zdalnie.

Już 23 września w LO im. Kruczkowskiego jedna z klas i jeden nauczyciel zostali poddani izolacji. Nauka była prowadzona w trybie zdalnym. Uczeń, który wówczas zachorował, jest już zdrowy i chodzi do szkoły. Jego klasa także wróciła z kwarantanny.

Jak podsumowuje dyrektor MCO, od początku roku szkolnego koronawirusa wykryto w sumie w ośmiu tyskich placówkach oświatowych. Wśród zakażonych znalazło się 6 uczniów i 4 nauczycieli w: I i II Liceum Ogólnokształcącym, Przedszkolu nr 23, Szkole Podstawowej nr 36 i 35, niepublicznym przedszkolu i szkole "Otwarte okno" oraz Zespole Szkół nr 6.

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj