tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 9 października 2020

Sprzedajesz stary samochód? Najbardziej opłacalną opcją będzie oddanie auta do komisu

Materiał partnera:

Emocjonalne przywiązanie do samochodu nie jest wcale takie rzadkie - ale w końcu przychodzi moment, kiedy wysłużony pojazd sprawia już zbyt dużo problemów. Każdemu kierowcy zależy, aby w krótkim czasie za swoje auto uzyskać możliwie najwyższą kwotę. Razem z przedstawicielami działającej branży firmy ELCAR przedstawiamy kilka praktycznych rad dla tych, którzy planują sprzedać swoje 4 kółka i wymienić je na nowszy model.

komis samochodowy


Jeśli zależy Ci na szybkim otrzymaniu gotówki, wybierz odpowiedni punkt skupuPrzyjeżdżasz na miejsce, razem z fachowcem przeprowadzasz dokładne oględziny i oceniasz stan techniczny samochodu. Po szybkich negocjacjach podpisujesz umowę, dostajesz pieniądze do ręki i odjeżdżasz (a raczej odchodzisz) w stronę zachodzącego słońca. Tak pokrótce swoją działalność przedstawiają punkty skupu pojazdów. Natychmiastowa transakcja niewątpliwie ma wiele zalet, trzeba jednak pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Skoro wszystko odbywa się w trybie błyskawicznym, trudno oczekiwać szczególnie atrakcyjnej wyceny. Albo bierzesz, ile dają, albo szukasz innego miejsca na sprzedaż. Zdarza się, że w tym samym mieście proponowane stawki różnią się znacząco. Dlatego czasami lepiej wstrzymać się z ostateczną decyzją. Chyba, że Twoje auto nadaje się praktycznie tylko na złom i liczy się to, żeby wyprowadzić tego rzęcha z garażu.

Komisy samochodowe pełnią funkcję pośrednika sprzedaży i gwarantują lepsze stawkiPunkt skupu ma to do siebie, że przyjmie auto w zasadzie w każdym stanie technicznym. Również po bardzo poważnym wypadku drogowym. Jeżeli jednak samochód nadal prezentuje się całkiem nieźle, warto go nieco przygotować przed wystawieniem na sprzedaż. Albo oddać do komisu, gdzie będzie czekał na nowego właściciela. W takim przypadku wszystkim zależy, aby cena była jak najwyższa. Odkurzenie kabiny, wypranie foteli, wypolerowanie karoserii, porządki w komorze silnika, poprawienie hamulców - kilka drobnych zabiegów może sprawić, że zaniedbane auto odzyska dawny blask. Wtedy zdecydowanie łatwiej o znalezienie nabywcy, który zapłaci wyższą kwotę. Komisy samochodowe rozliczają się na kilka różnych sposobów. Czasami jest to procentowa prowizja od uzyskanej sumy (nie mniejszej niż określona przez klienta), zdarzają się też stałe stawki za pośrednictwo w sprzedaży. Na stronie https://komis-samochodowy.wroclaw.pl/ znajduje się więcej szczegółowych informacji na temat działalności punktów skupu aut osobowych oraz komisów samochodowych.