tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 7 października 2020

Policjanci odnotowali ponad 100 niebezpiecznych sytuacji na drodze

Każde wykroczenie na drodze, potęguje zagrożenie co zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia groźnych wypadków. Na ich skutki szczególnie narażeni są niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, czyli piesi i rowerzyści. Dbając o ich bezpieczeństwo policjanci przeprowadzili działania „Bezpieczny pieszy”, podczas których ujawnili 108 wykroczeń, które mają wpływ na ich bezpieczeństwo.

Przestrzeganie przepisów ruchu drogowego zarówno przez pieszych, jak i kierujących, jest kluczowe dla zachowania bezpieczeństwa na drodze. Jesteśmy nie tylko odpowiedzialni za siebie, ale i za innych uczestników ruchu drogowego. Jeżdżąc zgodnie z przepisami jesteśmy w stanie uniknąć wielu niebezpiecznych zdarzeń.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z tyskiej komendy przeprowadzili działania „Bezpieczny pieszy”, podczas których ujawnili 108 wykroczeń. Jednym z najbardziej niebezpiecznych manewrów na drodze jest wyprzedzanie innego pojazdu w rejonach przejścia dla pieszych. Policjanci ujawnili 4 takie sytuacje, gdzie kierujący otrzymali 200 złotych mandatu i 10 punktów karnych. Pamiętajmy, że w rejonach przejść dla pieszych kierujący powinni zachować szczególną ostrożność, a piesi z kolei powinni zadbać o odpowiednią widoczność nosząc elementy odblaskowe.

Natomiast najwięcej, bo 87 wykroczeń równie niebezpiecznych, dotyczyło przekroczenia prędkości na przejściu dla pieszych. Pozostałe to inne przewinienia popełnione przez pieszych i kierujących. Działania były prowadzone w celu zwrócenia uwagi na zdarzenia z udziałem pieszych uczestników ruchu oraz rowerzystów, a przede wszystkim w ramach poprawy bezpieczeństwa na drodze.

Pamiętaj, że największy wpływ na swoje bezpieczeństwo masz Ty sam!

Kierującym przypominamy, że zbliżając się do przejścia dla pieszych mają oni obowiązek zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.

Pieszy z kolei powinien pamiętać o tym, że fakt korzystania z oznakowanego przejścia nie upoważnia pieszego do wchodzenia na jezdnię bez upewnienia się, czy nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a przede wszystkim jego życia i zdrowia.

Żadne przepisy, ani też znaki, nie sprawią, że będzie bezpiecznie, jeżeli sami nie będziemy ostrożni!

BM / tychy.info, źródło: KMP Tychy

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.