Wiadomości

  • 7 października 2020
  • 15 listopada 2020
  • wyświetleń: 5639

Jarmark Bożonarodzeniowy w Tychach w tym roku się nie odbędzie

Od lat Tyski Jarmark Bożonarodzeniowy jest jednym z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu miejskich imprez. Okazją do spotkań z bliskimi, przyjaciółmi, ale też do zrobienia świątecznych zakupów od lokalnych rzemieślników. Świetnie wprowadza nas wszystkich w magiczny klimat świąt i pozwala poczuć tę wspaniałą świąteczną atmosferę. Tym trudniej przyszło władzom podjąć decyzję o odwołaniu jarmarku w tym roku.

XI Tyski Jarmark Bożonarodzeniowy
Tak prezentował się XI Tyski Jarmark Bożonarodzeniowy · fot. naddachami.pl


- Przez cały czas Miejskie Centrum Kultury w Tychach i wszystkie osoby zaangażowane w naszym mieście w organizację tego wydarzenia prowadzili przygotowania wierząc, że uda się go zrealizować zgodnie z obowiązującymi wytycznymi. Mieliśmy nadzieję, że mimo restrykcji może odbyć się w zmienionej formule. Niestety. Wzrost zachorowań na koronawirusa oraz nowe obostrzenia dotykające gastronomię uniemożliwiają organizację tego wydarzenia. Mam szczerą nadzieję, że za rok wszyscy spotkamy się na Placu Baczyńskiego i znów będziemy mogli cieszyć się uczestnictwem w Tyskim Jarmarku Bożonarodzeniowym. Teraz jednak najważniejsze jest zdrowie i bezpieczeństwo nas wszystkich... - poinformował Andrzej Dziuba, prezydent Tychów.

Urząd chce jednak kontynuować wieloletnią tradycję i dać możliwość zakupu wyrobów tyskich rzemieślników. - Zachęcam do odwiedzenia grupy na fb, która powstała jako wsparcie miejscowego rękodzieła z Tychów i okolic - kliknij TUTAJ. Może znajdziecie coś dla siebie i bliskich, przy okazji wspierając lokalnych twórców i artystów - zachęca prezydent.

BM, ar / tychy.info

źródło: MCK

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.