tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 6 października 2020
  • 12 października 2020

[FOTO] Remont zatoki autobusowej przy Sądzie Rejonowym w Tychach

Rusza remont zatoki autobusowej przy Sądzie Rejonowym w Tychach, czyli na popularnym Hotelowcu. To ważna wiadomość zwłaszcza dla osób korzystających z komunikacji miejskiej, ponieważ od poniedziałku, 12 października przystanek ten zostanie tymczasowo przeniesiony.

Remont zatoki przystankowej Hotelowiec - 12.10.2020 · fot. Tyskie Linie Trolejbusowe


Zatoka autobusowa znajdująca się na ul. Budowlanych przy budynku Sądu Rejonowego w Tychach przejdzie pilny remont. Prace podyktowane są stanem nawierzchni, która - biorąc pod uwagę nadchodzący sezon zimowy - mogłaby ulec gwałtownej degradacji.

Na czas prowadzenia prac zatoka będzie wyłączona z ruchu. Tym samym od poniedziałku, 12 października uruchomiony zostanie przystanek zastępczy. Zostanie on zlokalizowany w rejonie posesji nr 23 przy ul. Budowlanych - na obecnych miejscach parkingowych.

- Przepraszamy za wszelkie niedogodności i utrudnienie związane z remontem. Kierowców prosimy o ostrożną jazdę, a pasażerów komunikacji publicznej o planowanie podróży z uwzględnieniem zmiany lokalizacji przystanku - mówi Agnieszka Kijas, rzecznik Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach.

Przewidywany czas trwania remontu zatoki to 16 listopada. Termin ten w dużej mierze zależny jest od warunków atmosferycznych.

Wykonawcą zadania została firma „DROKAN-2”, a koszt remontu to niespełna 150 tys. zł.

Należy dodać, że zły stan zatoki już w grudniu 2019 roku zgłaszał radny Michał Kasperczyk. Podkreślał wówczas, że ogromne koleiny powodują uszkodzenia podwozia autobusu oraz układu zawieszenia. Kostka brukowa jest dosłownie "wyrywana" przez koła autobusu. W odpowiedzi na jego interpelację czytamy, że do końca grudnia 2019 MZUiM planował wykonanie doraźnej naprawy zatoki przystankowej, natomiast gruntowny remont nawierzchni zatoki wraz z odtworzeniem spękanej płyty betonowej przeprowadzony będzie w drugim kwartale 2020 roku.

BM / tychy.info, źródło: UM Tychy

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.