tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 5 października 2020
  • 10 października 2020

Spacer leśny w Tychach z okazji Światowego Dnia Drzewa

Za nami:

Tyskie LoveLasy to strona Facebookowa poświęcona ekologii. Jej administratorzy zapraszają w sobotę, 10 października na leśny spacer.

las, spacer


10 października na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Drzewa. Tyskie LoveLasy proponują uczczenie tego dnia spacerem po lesie, okazując drzewom wdzięczność i radość z tego, że są oraz obdarzając je w tym dniu szczególnym szacunkiem i miłością.

To będzie spokojny, uważny spacer, z elementami dendroterapii i kąpieli leśnych. Uczestnicy będą podziwiać leśną, jesienną przyrodę i obserwować, jak leśna roślinność przygotowuje się do okresu zimowego. Spacer może być połączony z fotografowaniem leśnej przyrody - warto zabrać ze sobą aparaty fotograficzne.

Na czas spaceru uczestnicy będą proszeni o wyłączenie lub wyciszenie telefonów. Urządzenia mogą posłużyć ewentualnie tylko jako aparat, by uchwycić i uwiecznić piękno jesiennego lasu. Warto zabrać też termos z herbatą, kawą czy butelkę wody oraz małą przekąskę lub kanapkę.

Spacer potrwa około 2 - 2,5 godzin. Odbędzie się niezależnie od pogody, dlatego organizatorzy proszą o dostosowanie stroju do panujących warunków atmosferycznych. Z uwagi, że jest to pora jesienna i w lesie może być mokro, polecane są wysokie obuwie lub kalosze. Przeszkodą w spacerze mogą być burze, ulewa, czy silne wiatry - w tym przypadku przed wydarzeniem zapisani uczestnicy zostaną poinformowani.

Ze względu na utrzymujące się obostrzenia epidemiologiczne, ilość osób w wydarzeniu została ograniczona do 10. Przy takiej ilości osób możliwe jest utrzymanie dystansu między sobą. Decyduje kolejność zapisów przez kontakt w wiadomości prywatnej ze stroną Tyskie LoveLasy: www.facebook.com/TyskieLoveLasy.

Zbiórka odbędzie się o godzinie 10.30. Szczegółowych informacji co do miejsca spotkania organizatorzy udzielają chętnym w wiadomości prywatnej na Facebooku.

Wydarzenie jest bezpłatne. Należy zabrać ze sobą tylko dobry humor, pozytywne nastawienie i otwartość na wszystko, co proponuje las. Udział odbywa się na własną odpowiedzialność. Dzieci muszą znajdować się pod opieką rodziców lub osób pełnoletnich. Organizatorzy proszą o ostrożność i szeroko otwarte oczy. Do zobaczenia w leśnej podróży!

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.