tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 5 października 2020

Remiks Pereł i Łotrów wyprzedził Lady Gagę na liście Billboardu!

To naprawdę się wydarzyło. Remiks szanty w wykonaniu tyskiego zespołu Perły i Łotry z posłem Michałem Gramatyką w składzie we wrześniu wyprzedził utwór Lady Gagi na prestiżowej amerykańskiej liście Billboradu!W jednym z wrześniowych notowań Billboardu w kategorii hot dance / electronic songs remiks szanty Pereł i Łotrów autorstwa francuskiego DJ-a L.B. One, zatytułowany "My mother told me (Viking Anthem) znalazł się na 43. miejscu, jednocześnie osiągając 8. miejsce w kategorii najlepiej sprzedających się tanecznych i elektronicznych kawałków w USA. Notowania Billboardu zmieniają się dynamicznie, więc remiks spadł już kilka oczek niżej.

Perły i Łotry, Billboard
Screen listy Billboardu. Remiks utworu Pereł i Łotrów wyprzedził Lady Gagę


billboard


Utwór powstał na bazie nordyckiej ludowej pieśni, która znalazła się w popularnym serialu „Wikingowie”. Zespół zaaranżował ją na pięciogłosową harmonię. To prawdopodobnie popularność serialu spowodowała, że nagranie dotarło do znanego francuskiego DJ-a L.B. One, który postanowił zremiksować utwór. Didżej miał już "polski epizod" - jeden z ostatnich teledysków nagrywał w Warszawie.

Słuchacze po sukcesie remiksu zaczęli interesować się oryginalną wersją utworu. W serwisie Spotify w dwa tygodnie zespół zyskał 120 tysięcy odtworzeń, a na platformie iTunes w tydzień sprzedał tysiąc egzemplarzy utworu.

Przypomnijmy, że Michał Gramatyka, od ubiegłego roku poseł na sejm z ramienia PO, występuje z szantowym zespołem Perły i Łotry od ponad 20 lat.

ar / tychy.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.