tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 5 października 2020
  • 6 października 2020

Wodny Park Tychy uczy dzieci pływać - za darmo!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wodny Park Tychy" podaj

Niespełna tysiąc tyskich uczniów od października rozpoczęło bezpłatne zajęcia nauki i doskonalenia pływania w Wodnym Parku Tychy. W lekcjach brać będą udział wszystkie drugie klasy z tyskich szkół podstawowych.

Wodny Park Tychy uczy dzieci pływać
Wodny Park Tychy uczy dzieci pływać · fot. Wodny Park Tychy


To kolejna edycja zajęć, podczas których młodzi tyszanie stawiają pierwsze kroki w wodzie lub doskonalą umiejętności pływackie. - Siłą tych zajęć jest doświadczona kadra instruktorska, która program dostosowuje do umiejętności dzieci. Zajęcia będą odbywać się w dwóch naszych nieckach w strefie sportowej - mówi Zbigniew Gieleciak, prezes Regionalnego Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej S.A., zarządzającego Wodnym Parkiem Tychy.

Zajęcia będą się odbywać raz w tygodniu, w ramach lekcji wychowania fizycznego. Wezmą w nich udział wszystkie drugie klasy publicznych szkół podstawowych z Tychów - 55 grup, łącznie prawie tysiąc dzieci.

Wodny Park Tychy uczy dzieci pływać
Wodny Park Tychy uczy dzieci pływać · fot. Wodny Park Tychy


- Pierwszy tydzień to zapoznanie z basenem oraz krótkie szkolenie dotyczące zasad bezpieczeństwa w Wodnym Parku Tychy. Dzieci i nauczyciele informowani są także o procedurach bezpieczeństwa związanych z epidemią - obowiązkowym noszeniu maseczek w strefie wejścia, utrzymywaniem odpowiedniego dystansu, a także o tym, że nasi pracownicy na bieżąco dezynfekują transpondery, szafki, klamki, poręcze i ławki - podkreśla Zbigniew Gieleciak.

Zajęcia bezpłatnej nauki pływania dla drugoklasistów z Tychów zostały dofinansowane z budżetu Miasta Tychy. Lekcje pływania dla tyskich uczniów, których pomysłodawcą był Andrzej Dziuba, prezydent Tychów, po raz pierwszy odbyły się w marcu 2019 roku.

BM / tychy.info, źródło: Wodny Park Tychy

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wodny Park Tychy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wodny Park Tychy" podaj