tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 2 października 2020

Ukradł rower z klatki schodowej przy ul. Żwakowskiej. Został zatrzymany

27-letni złodziej miał nadzieję, że odniósł sukces po kradzieży roweru elektrycznego wartości 6 tys. złotych. Sprawca ukradł jednoślad z klatki schodowej i uciekł z miejsca zdarzenia. Dzięki intensywnej pracy śledczych amatora cudzego mienia udało się ustalić i zatrzymać w 2 tygodnie po kradzieży. Za popełnione przestępstwo tyszaninowi grozi kara nawet 5 pozbawienia wolności.

rower, złodziej, policja
Zdjęcie poglądowe · fot. KMP w Tychach


W połowie września policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży roweru elektrycznego wartości 6 tys. złotych z klatki schodowej przy ul. Żwakowskiej w Tychach. Od tego momentu poszukiwali sprawcy. Intensywna praca śledczych z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu doprowadziła do ustalenia tożsamości amatora cudzego mienia. 27-latek był bardzo zaskoczony, gdy policjanci go zatrzymali w 2 tygodnie po zdarzeniu. Funkcjonariusze odzyskali rower, który wrócił do właściciela.

Podczas wykonywania czynności okazało się, że mężczyzna wcześniej dopuścił się także innych przestępstw. Usłyszał łącznie dwa zarzuty kradzieży, gdyż oprócz roweru wcześniej złodziej ukradł aparat fotograficzny. Przedstawiono mu także zarzut zniszczenia mienia w związku z uszkodzeniem telefonu komórkowego. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę nawet 5 lat pozbawienia wolności.

ar / tychy.info, źródło: KMP Tychy

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.