Wiadomości

  • 2 października 2020
  • 3 października 2020
  • wyświetleń: 6064

Sportowiec z Tychów uległ poważnemu wypadkowi

Przemek Walukiewicz, utalentowany sportowiec z Tychów, uległ poważnemu wypadkowi samochodowemu. Rodzina i przyjaciele proszą o wsparcie finansowe na jego leczenie i rehabilitację. Koszt szacowany jest na około 50 tysięcy złotych. Pomóżmy postawić Przemka na nogi!

Przemek Walukiewicz uległ poważnemu wypadkowi. Trwa zbiórka na leczenie i rehabilitację · fot. archiwum prywatne, zrzutka.pl


Przemek jest zwycięzcą wielu biegów - zdobył m.in. drugie miejsce na Półmaratonie Księżycowym, wiele razy stanął na podium na okolicznych zawodach - m.in. podczas Bieruńskiego Biegu Utopca, Charytatywnego Biegu Ewangelickiego Duszpasterstwa Wojskowego i wielu innych. Jest zdobywcą Korony Maratonów Polski w 2018 roku. Uczestniczył w wielu akcjach i działaniach charytatywnych.

Przemek był silny i pełen wiary. Jak mówią najbliżsi, był zawsze gotów by pomagać. Teraz sam potrzebuje naszej pomocy. Uległ poważnemu wypadkowi samochodowemu jako pasażer. Jest obecnie hospitalizowany w jednym z najlepszych szpitali urazowych w Polsce, w Sosnowcu - Szpitalu św. Barbary. Ma liczne urazy, pęknięcia i złamania: poważne, wielomiejscowe złamanie prawej ręki, wymagające skomplikowanego zabiegu oraz rehabilitacji, uszkodzona miednica oraz kręgosłup w kilku miejscach, m.in. na odcinku szyjnym, uszkodzona nerka, noga, stłuczone płuca.

Czas na leczenie i rehabilitację jest w tym przypadku niebywałe istotny. Całe Tychy i okoliczne miasta już ruszają żeby pomóc. Zachęcamy do wsparcia zbiórki na portalu zrzutka.pl:


ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.