Wiadomości

  • 2 października 2020
  • wyświetleń: 638

Przez awarię sieci trakcyjnej pociągi jeżdżą z dużym opóźnieniem

Od środy, 30 września pociągi jeżdżące na linii kolejowej S5 obsługiwanej przez Koleje Śląskie zaliczają duże opóźnienia. Jak informuje spółka, powodem jest "zbyt wysokie napięcie w sieci trakcyjnej".

ELF 2
fot. Koleje Śląskie


- Zdajemy sobie sprawę ze skali trwających od wczoraj utrudnień na linii S5, które przenoszone są także na inne linie. Powodem jest zbyt wysokie napięcie w sieci trakcyjnej między Żywcem, a Czechowicami-Dziedzicami Południowymi - informują Koleje Śląskie w specjalnym komunikacie.

- Winnym tego stanu rzeczy jest awaria podstacji zasilania trakcyjnego. Zbyt wysokie napięcie powoduje awarie naszych pojazdów, brak możliwości dalszej jazdy, a finalnie konieczność zjazdu na dodatkowy przegląd techniczny pod kątem dalszej sprawności - dodaje przewoźnik.

- Nasza dyspozytura stara się jak może, aby utrudnienia były jak najmniej odczuwalne, tak samo, jak państwo oczekujemy naprawy urządzeń - podsumowuje spółka.

mp / tychy.info

źródło: Koleje Śląskie

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.